Міфи про вакцинацію проти COVID-19: правда чи ні

Міфи про вакцинацію проти COVID-19: правда чи ні

Чи змусить мене вакцина COVID-19 захворіти? Чи була вакцина ретельно протестована? Скільки жителів країни потрібно вакцинувати, щоб епідемія закінчилася?

Один з провідних імунологів Х'юстона відповіла на ці питання, актуальні сьогодні і для українців, де триває імунізація від COVID-19.

Багато людей стурбовані тим, що вакцина від COVID-19 з'явилася занадто швидко або що вона може заразити вірусом. Головний лікар практики імунізації в Kelsey Seybold доктор Мелані Музун в статті ABC 13 розвіяла деякі міфи, які циркулюють в суспільстві щодо вакцин COVID-19, практично незалежно від виробника.

Відео дня

МІФ 1: Неможливо зробити безпечну й ефективну вакцину так швидко - протягом року

"Вакцину було розроблено з усією належною турботою і поспішністю, але без поспіху, і насправді були прискорені не наукові дослідження і робота лабораторій, а всі адміністративні процедури, які іноді затримують затвердження вакцин", - сказла д-р Музун.

МІФ 2. Вакцина від COVID-19 передасть вам вірус

"Ми, лікарі, насправді хочемо, щоб вакцина мала деякі незначні побічні ефекти. Я знаю, що це звучить дивно", - зауважила доктор Музун.

"Але справа в тому, що, якщо у вас невелика температура, або у вас болить рука, або просто озноб і невелика біль у місці введення протягом декількох годин, це хороший знак, що ваша імунна система відреагувала і звернула увагу на вакцину, а ви маєте хорошу імунну відповідь ".

Тому деяким пацієнтам здається, що при введенні вакцини в них потрапив "вірус", і тому вони захворіли. Але це не правда.

Міфи про вакцинацію проти COVID-19: правда чи ні

Деякі загальні побічні ефекти вакцини COVID-19 будуть аналогічні тим, що виникають при введенні інших вакцин. Подумайте, наприклад, про щеплення від грипу. Часто у вас болить рука в місці уколу в м'язі?

Вакцина Pfizer – найбільш популярна в США, - вже була протестована на тисячах людей, і введена десяткам мільйонів людей в усьому світі. Тому експерт по вакцинам з Х'юстона сподівається, що регулюючі органи і уряди не злякаються і не припинять масову вакцинацію після повідомлень про алергічні реакції.

Дослідження показали, що, хоча вакцина Pfizer для деяких мала серйозні побічні ефекти, вони були надзвичайно рідкісними і в основному тимчасовими.

Така ж ситуація з іншими вакцинами від COVID-19, що застосовуються сьогодні в Україні. У тому числі AstraZeneca (Covishield), Sinovac Biotech, Novavax. Вакцина Pfizer також застосовується для вакцинації українців від COVID-19. Всі вони пройшли належне тестування як в Україні так і в інших країнах світу.

МІФ 3. Вакцина повністю покладе край пандемії

"Щоб отримати колективний імунітет, потрібно не менше 75% населення, яке пройде імунізацію досить ефективною вакциною", - сказала доктор Музун.

"І тому нам доведеться носити маски, поки 75% населення не будуть вакциновані або вже інфіковані і одужають від цього вірусу. Тому що на імунізацію мільйонів чоловік потрібний час".

Міфи про вакцинацію проти COVID-19: правда чи ні

Слід зазначити, що в США і Канаді вакцинація має і расові відмінності. В середньому громадяни афроамериканського походження з меншою охотою готові отримати вакцину від COVID-19, ніж представники білої раси.

У дослідженні, проведеному COVID Collaborative, вони виявили, що якщо вакцина від коронавируса пропонувалася безкоштовно, то менше 50% чорношкірих і лише 66% латиноамериканців сказали, що її візьмуть.

"В реакції організму на вакцини не так багато расових відмінностей. Різниця, яку вірус має на різні групи населення, насправді відображає структурний расизм, наприклад, яку роботу мають люди або чи можуть вони працювати з дому, наскільки тісно у них умови життя, наскільки ймовірно, що вони будуть контактувати з людьми, які хворі і не можуть пройти тестування ", - сказав д-р Музун.

Лікар наголосила, що дослідження вакцини Pfizer показує, що вона безпечна для людей старше 16 років, однаково ефективна для чоловіків і жінок і однаково добре діє для людей різних рас і етнічних груп.

Нагадаємо, що як повідомило Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA), уряд США дозволив вакцину COVID-19 від Pfizer Inc. і BioNTech SE для використання у дітей від 12 до 15 років.

Це щеплення є першою вакциною, дозволеною до застосування в молодшій віковій групі після того, як FDA в грудні минулого року схвалив вакцину для дітей у віці від 16 років і старше.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки