Наскільки небезпечний новий підвид Delta-варіанту COVID-19

Наскільки небезпечний новий підвид Delta-варіанту COVID-19

Протягом перших декількох місяців пандемії COVID-19 еволюція SARS-CoV-2 була відносно передбачуваною, при цьому зміни накопичувалися з фіксованою швидкістю приблизно один раз у два тижні. Навпаки, другий рік пандемії відзначений появою декількох варіантів, що сигналізують про нові та більш швидкі зміни.

Відстеження варіантів COVID-19, що "викликають занепокоєння", проводиться постійно в багатьох країнах. Список варіантів, відомих під грецькими позначеннями, від Alpha до Omega, зберігається. Але у деяких з них з'являються власні відгалуження. За даними дослідників, в списках є два нові варіанти Delta – AY.2 та AY.3, і останній, схоже, викликає найбільші побоювання.

Що таке Delta AY.3?

В останні кілька місяців увага була зосереджена на Delta-варіанті (B.1.617.2), вперше виявленому в Індії торік. Зараз цей варіант, схоже, витісняє всі інші мутації через підвищену трансмісивність. Станом на 10 серпня 2021 року з моменту першої ідентифікації лінії було виявлено 378 405 послідовностей Delta-варіанту.

Відео дня

Позначення, створене ВООЗ, належать до варіантного походження. Лінія включає 13 різних нащадків Delta в діапазоні від B.1.617.2 до AY.12. Підтип AY.3 (також відомий як B.1.617.3) – один з багатьох його недавніх штамів, але він один з найвідоміших.

Цей варіант найбільш поширений у США, де на нього припадає близько 15% всіх випадків. У всьому світі він був виявлений як мінімум в 61 країні. Станом на 10 серпня 2021 року було виявлено 17 792 послідовності штаму AY.3. Значущі властивості цієї мутації невідомі.

Наскільки небезпечний новий підвид Delta-варіанту COVID-19

Імунна відповідь на вакцинацію

Згідно з доповіддю Індійської ради медичних досліджень, AY.3 потенційно краще вислизає від імунної системи. Дослідники виявили, що у людей, які отримували вакцину Коваксін (Covaxin), виробилося на 47% менше антитіл проти AY.3.

Великобританія

Христина Пагель, професорка операційних досліджень в UCL і директорка відділу клінічних операційних досліджень університету, сказала, що в Великій Британії зростає кількість випадків "потенційно тривожного" підтипу AY.3.

За даними Інституту Сенгера – дослідного інституту генетики та геноміки, варіант Delta трохи відступає. Хоча це може виглядати як позитивна тенденція, Пагель пояснила невелике зниження числа випадків швидким зростанням випадків підтипу AY.3. Вона додала, що в трьох регіонах Великобританії спостерігається помітне зростання – приблизно на 3%.

Поки поточна концентрація варіанту не справляє помітний вплив на стан справ у країні. Однак на думку Пагель, навколо цього варіанту залишається багато невизначеності, тому необхідно діяти на випередження.

Інші вчені також згодні з тим, що поки існує мало свідоцтв переваги AY.3. Колін Ангус, епідеміолог з Шеффілдського університету, сказав Washington Post, що очевидних ознак того, що він витіснить існуючі варіанти вірусу, немає.

Ізраїль

Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю сьогодні повідомило, що в країні виявлено 10 випадків штаму AY.3, з них 8 осіб – повернулися з-за кордону. Про загрозу подібній ситуації фахівці МОЗ попереджали уряд на початку тижня, оскільки саме цей підвид Delta зараз широко поширений у США і Мексиці.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки