Небезпека Delta-варіанту COVID-19 для вагітних: дані лікарів

Небезпека Delta-варіанту COVID-19 для вагітних: дані лікарів

У США в відділеннях інтенсивної терапії лікарі спостерігають зростання числа важкохворих вагітних з COVID-19. Про це повідомляє новинний ресурс NBC News.

У Північній Кароліні доктор Бренна Хьюз, керівник відділення медицини плода при Університеті Дьюка в Дареме, сказала, що її команда зараз лікує більше вагітних пацієнток, ніж будь-коли в період пандемії. У Медичному центрі Університету Вандербільта в Нешвіллі, штат Теннессі, у відділенні інтенсивної терапії за останні тижні вилікувано більше десятка вагітних з коронавірусів, тоді як зазвичай воно приймає тільки одну або дві вагітних на місяць.

Відео дня

Згідно з даними CDC, всього 23% вагітних повністю вакциновані проти COVID-19. За словами експертів, практично всі госпіталізовані жінки невакцинованих.

Що відомо з офіційних і неофіційних джерел?

За даними CDC, в США в цілому 109 773 випадки COVID-19 були зареєстровані серед вагітних протягом усього періоду пандемії. Понад 18 000 були госпіталізовані, 490 з них були досить хворі, щоб потрапити у відділення інтенсивної терапії.

У CDC немає поточного підрахунку кількості вагітних, госпіталізованих з COVID-19, і даних поки замало, щоб сказати, чи різко збільшилася кількість таких випадків за останні тижні.

Але лікарі, які лікують хворих COVID-19, повідомляють NBC News, що вони спостерігають значне зростання числа вагітних з коронавірусом.

За їх словами, вагітні з COVID-позитивним діагнозом часто потрапляють до відділень невідкладної допомоги. При надходженні вони стабільні, але стан багатьох з них швидко погіршується. Такі пацієнти часто мають потребу в кисні раніше, ніж інші. Ситуація ускладнюється тим, що низький рівень кисню може бути дуже небезпечний для зростаючого плоду. Деяким потрібні ШВЛ, інших підтримують за допомогою апаратів ЕКМО.

Чи є небезпека COVID-19 для вагітних?

За даними Центрів з контролю і профілактиці захворювань, станом на 25 серпня в США померла 131 вагітна, понад 200 жінок втратили вагітність.

Недавнє дослідження Каліфорнійського університету Irvine Health показало, що у майбутніх матерів з діагнозом COVID-19 ймовірність передчасних пологів на 40% вище. Це дослідження також показало, що у вагітних вище частота госпіталізацій, інтубації та смертності.

За словами доктора Акіли Субраманіам, доцента відділення медицини матері та плоду Бірмінгемського університету Алабами, поки немає всіх відповідей, але деякі з нових даних дозволяють припустити, що Delta-варіант може сильніше впливати на вагітних. У серпні в її відділенні було більше пацієнтів, ніж під час попередніх хвиль. Фактор, що викликає занепокоєння, полягає в тому, що зараз значно більше тих, хто знаходиться в критичному стані. Цю тенденцію підтвердила Райс з Медичного центру Університету Вандербільта.

Вакцинація

Вагітні неохоче вакцинували проти COVID-19, оскільки не було досліджень, які б охоплювали цю групу людей. Основні побоювання полягали в тому, що вакцина може негативно вплинути на перебіг вагітності та плід. Це призвело до того, що сьогодні в США повністю вакциновано менше чверті всіх вагітних.

Недавні дослідження показали, що ефективність і безпека вакцинації від COVID-19 для вагітних не має особливостей. Відповідно до звітів про більш ніж 35 000 вагітних, введення вакцини не пов'язане з підвищеним ризиком викидня або інших ускладнень.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки