Очікується схвалення бустерної дози вакцини Johnson & Johnson від COVID-19

Очікується схвалення бустерної дози вакцини Johnson & Johnson від COVID-19

Вчора компанія Johnson & Johnson звернулася в Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів з проханням дозволити бустерну дозу своєї вакцини від COVID-19 для людей від 18 років, які раніше були вакциновані. Хоча компанія заявила, що представила дані по декількох різних інтервалах бустерів – від двох до шести місяців, вона офіційно не рекомендувала конкретний термін регулюючим органам.

Незалежний консультативний комітет FDA по вакцинах збереться на наступному тижні, щоб розглянути дані про повторні щеплення від Johnson & Johnson і Moderna. Це перший крок в процесі перевірки, який потім вимагає схвалення керівників FDA і CDC. Якщо обидва агентства схвалять, бустери від Johnson & Johnson і Moderna будуть доступні в кінці цього місяця.

Ефективність вакцини

Johnson & Johnson стверджує, що захист від вакцини залишається стабільним з плином часу. Запитуючи дозвіл FDA на ревакцинацію, Pfizer представила дані, які показують, що ефективність вакцини з часом знижувалася. За словами доктора Матай Мамена, глави відділу глобальних досліджень і розробок підрозділу J & J, що спеціалізується на вакцинах, з вакциною Johnson & Johnson цього не відбувається. Тобто підстави компаній-виробників для введення бустерної дози різні.

Відео дня

У Johnson & Johnson є кілька наборів даних, наприклад, реальне велике дослідження показує близько 80% ефективності вакцини із захисту від інфікування, яка з часом не знижується. Таким чином аргумент компанії полягає не в тому, що ефективність вакцини слабшає, а в тому, що за допомогою бустера можна отримати ще більш високий рівень захисту.

Johnson & Johnson раніше опублікувала дані, які показали, що вакцина залишається високоефективною проти COVID-19, принаймні, через 5 місяців після вакцинації, з ефективністю 81% проти госпіталізацій у США.

Два тижні тому компанія повідомила, що бустерна доза через 2 або 6 місяців ще більше підвищила імунітет. Бустерна доза через 2 місяці забезпечила 94% захист від помірного і важкого COVID-19. Компанія заявила, що 6-місячна бустерна вакцина збільшила кількість антитіл у 12 разів, але на той момент додаткові дані вона не опублікувала.

Прогнози по ревакцинації

У вересні FDA дозволило ревакцинацію вакцини Pfizer для людей у ​​віці 65 років і старше, тих, хто живе в установах тривалого догляду, і тих, хто має більш високий ризик зараження COVID-19. Адміністрація Байдена підтримує кампанію ревакцинації, спрямовану на розв'язання проблеми потенційного ослаблення імунітету до вакцин на тлі більш заразного варіанта Дельта.

Минулого місяця в Сан-Франциско представники охорони здоров'я заявили, що одержувачам Johnson & Johnson буде дозволено зробити повторне щеплення вакцини Moderna або Pfizer, про що повідомив директор охорони здоров'я, доктор Грант Колфакс.

FDA потрібно визначити – через якийсь час після первісної ін'єкції Johnson & Johnson слід вводити другу дозу, і яку з дозволених вакцин для цього використовувати.

Якщо Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів дозволить друге щеплення через шість місяців після першої, це дозволить компанії продавати препарат як одноразову вакцину плюс бустер. Вважається, що Johnson & Johnson боротиметься за використання власної вакцини як бустера для захисту свого іміджу.

На користь бустера Pfizer додаткову підтримку можуть надати представники ізраїльської охорони здоров'я, які в минулому місяці представили дані на слуханнях консультативного комітету FDA. Згідно з останньою інформацією, додаткові дози вакцини Pfizer пов'язані зі значно нижчими показниками інфікування, важкого перебігу COVID-19 і смертності серед осіб старше 60 років.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки