Ольга Голубовська про особливості варіанту Delta

Ольга Голубовська про особливості варіанту Delta

Delta-варіант COVID-19 зараз є домінуючим у всіх країнах світу, в т. ч. в Україні. Перебіг хвороби відрізняється від початкового уханьского штаму та інших відомих варіантів, які циркулювали раніше, про що на своїй сторінці в ФБ розповіла головний інфекціоніст, заслужений лікар України Ольга Голубовська.

Особливості перебігу варіанту Delta і його лікування

Delta відрізняється високим вірусним навантаженням, що перевищує таку в інших варіантів в сотні разів. Це викликає серйозні ускладнення і визначає тяжкість наслідків.

Лікарі зіткнулися з більш високою частотою розвитку тромбозів. Ще однією важливою відмінністю є швидке прогресування хвороби.

Також цей варіант пов'язують з більш низькими значеннями циклів ПЛР. Це може свідчити про збільшення тривалості періоду, коли хворий є заразним. Ці особливості впливають на тактику ведення хворих.

Відео дня

Рання терапія противірусними засобами

У початковому періоді хвороби повинні застосовуватися противірусні засоби. При необхідності така терапія проводиться після госпіталізації, стандарти якої включають госпіталізацію хворих з груп ризику при середньотяжкому перебігу.

За словами Голубовської, основне навантаження на систему охорони здоров'я надають саме люди з груп ризику. Належна увага до ранньої терапії – до реанімації та появи ускладнень, може значно вплинути на ситуацію, чому є численні підтвердження.

Профілактика тромбоутворення і своєчасна діагностика тромбозів

У веденні пацієнтів важливо приділяти увагу діагностиці тромбозів і профілактиці тромбоутворення. Голубовська каже, що в цьому питанні є певні складності, які обговорюються лікарями для пошуку оптимального підходу.

Як захиститися від коронавірусу

Носіння масок як і раніше залишається простим та надійним способом знизити вірусне навантаження. Це дуже важливо, оскільки визначає тяжкість перебігу захворювання.

Також актуальним залишається питання вакцинації, особливо для людей з груп ризику. За наявними даними, найбільш важко хворіють саме вони.

Ефективність вакцинації проти варіанту Delta

Згідно з останніми даними Data Tracker, опублікованими CDC сьогодні, невакциновані дорослі, хворі на COVID-19, в 12 разів частіше потребують госпіталізації в порівнянні з тими, хто був повністю вакцинований.

Також нещодавно Інститутом імені Роберта Коха (Robert-Koch-Institut) був опублікований систематичний аналіз ефективності вакцинації проти варіанту Delta, що включає 17 досліджень. Він показав, що вакцинація захищає від госпіталізації 9 з 10 осіб.

Ефективність від легкого захворювання, в порівнянні з варіантом Alpha, знизилася на 10-20%. Але щодо важких наслідків COVID-19, ефективність для препаратів BioNTech / Pfizer, Moderna, AstraZeneca і J & J для варіанту Delta залишилася приблизно на тому ж рівні.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки