Про айкоси, вейпи та інші "здорові способи покурити"

Про айкоси, вейпи та інші 'здорові способи покурити'

Українці входять до числа найбільш курящих націй у світі. Курці у нас складають чверть населення, причому кожен із бажаючих "пустити дим" в середньому викурює від 12 до 16 цигарок. Це не найвищий показник на планеті. Зокрема, у наших північних сусідів палить майже 60% населення, а це – 6-й показник у світі.

Усі зараз освічені завдяки Інтернету, і всі чудово знають – легалізований наркотик під назвою "тютюн" приносить користь лише виробникам сигарет.

Коли курцю стукає десь сорок рочків, багато хто з курців починає підозрювати, що пожовтіння та в'ялість шкіри, а у чоловіків – ще й рання імпотенція – зовсім не роблять їх крутими в очах оточуючих. А згодом, дивишся, і інфаркти з інсультами надибають.

Про айкоси, вейпи та інші ''здорові способи покурити''
Відео дня

Оскільки наркозалежності позбутися набагато важче, ніж її отримати, тютюнокурці все частіше починають активно шукати "здорову альтернативу" викурюванню цигарок, таким як айкоси, кальяни та інші хитрощі.

Щороку курці мруть мільйонами, але тютюнова промисловість не стоїть на місці і шукає нові, витонченіші та сучасніші способи доходу.

Їх можна зрозуміти, адже куш не маленький: загальносвітовий оборот тютюнової індустрії становить майже $800 мільярдів.

Отже, давайте розбиратися в сортах наркоти, яку нам впарюють під виглядом здорового тютюнопаління - вейпах, айкосах та інших штучках. Особливо популярними є альтернативні варіанти вживання тютюну у молоді. І хоча курять зазвичай все разом, - тим не менш, цікаво ж дізнатися - який із видів споживання здоровіший?

Отже, глянемо ворогові в обличчя:

- сигарета – папір, скручений у трубочку, в яку запхнуто трохи рубаного тютюну, при спалюванні тютюну вдихаємо тютюновий дим;

- IQOS – "кіберцигарка", в якій тютюн гріється, але диму не дає, тому її небезпека для здоров'я вважається не такою явною;

- вейп – "суперсучасна електронна сигаретка", в якій тютюну немає зовсім, а вдихати слід пар, який виходить з усіляких хімікатів – пропіленгліколю, гліцерину та інших рідин, може пахнути чим завгодно;

- кальян – "взагалі не сигаретка", - у ньому тютюновий дим хоч і є, але його фільтрують через воду чи інші рідини, для ароматизації використовують східні аромати.

Як бачите, вибір способу вдихання цієї гидоти досить широкий. Кожен із тютюнових наркоманів має свій, улюблений спосіб вживання різаного сушеного листя цієї популярної трави.

Розберемося ж – яка з них корисніша.

Цигарки

Бувають із фільтром або без нього, слід підпалювати папір з кінця, тютюн та папір починають тліти. При цьому слід вдихати дим, тому ловиться кайф. При вдиханні в малих дозах вбиває не відразу, чому сигарети і стали найпопулярнішим із узаконених наркотиків у світі. Тим, кого не забанили в Гуглі, буде неважко визначити, яка шкода від куріння сигарет, інформації про це - океан і ще маленька калюжа.

Наша мета - розібратися у так званих "здорових альтернативах" куріння.

IQOS

Поспішаємо розчарувати адептів цього кіберпристрою. Ця сучасна штуковина вже не нова. Випускати її почали понад 20 років тому. Але якщо вам на це все одно, то дізнайтеся про страшне: нагрівання тютюну не робить його вдихання менш небезпечним.

Найновіше наукове рандомізоване дослідження показало: шкода, яку завдають айкоси організму курця, не відрізняється від шкоди куріння звичайних сигарет. Звичайно, айкоси містять менше деяких токсинів (в основному тих, що містяться в цигарковому папері), зате в них набагато більше інших токсичних речовин. Причому суттєво більше – у десятки разів!

На додаток до сказаного, айкос також завдає шкоди печінці, оскільки містить потенційно гепатотоксичні речовини.

Не існує жодних наукових доказів вважати айкоси в чомусь безпечніше, ніж цигарки. Про що у своїх звітах інформує американський загал американський регулятор – захисник якості продуктів і медикаментів FDA (США).

Кого зацікавила ця інформація, рекомендуємо прочитати докладніше про нікотинових маркетологів ось у цьому дослідженні. Вчені Південної Кореї від себе також з'ясували багато нового та надзвичайно цікавого про "рятувальні для молоді айокси". Кому цікаво, як юних любителів повипендрюватися розводять на гроші – почитайте, дізнаєтесь багато нового.

Вейп

З приводу користі цього виду впарювання тютюну вже є фундаментальне систематичне дослідження від Всесвітньої організації охорони здоров'я. Вийшло воно ще у 2015-му році, і всім, хто хоче знати правду, буде корисно з ним ознайомитися особисто.

У парах, що випускаються вейпом, є, що називається, повний фарш - і ті канцерогени і токсини, що виробляються при курінні звичайних сигарет, і електронних сигарет і ще десяток нових унікальних на додачу, так би мовити, флеш-роял.

Ступінь шкідливості вейпу залежить від виду пристрою, стану рідини, якості ароматизаторів тощо. Що стосується ароматизаторів для вейпів – вони викликають ураження органів дихання, так звані "попкорнові легені", або захворювання легеневих альвеол, характерне для виробників або великих любителів споживати смажений попкорн.

Один із висновків дослідження ВООЗ – вейп завдає такої ж шкоди організму, як і звичайні сигарети. Також слід знати: всі, хто починає курити з вейпів, згодом переходять і на звичайні цигарки. Як наслідок, на сьогодні понад тисячі курців у США діагностовано вейп-асоційовану поразку легень, 18 підтверджених смертей.

Медики з клініки Мейо провели гістологічне дослідження уражених легенів та виявили деякі закономірності – почитайте, кому цікаво. Ось одна цитата: "гістологічні зміни припускають, що пошкодження легень, пов'язане з вейпінгом, є формою хімічного пневмоніту дихальних шляхів через один або кілька токсичних речовин, що вдихаються…".

Кальян

Щодо кальянів – їх не назвеш суперсучасним гаджетом. Кальянам, принаймні, кілька сотень років, і на Сході за їхньою допомогою спочатку вдихали далеко не тютюн. Проте останнім часом продавці тютюнового зілля пристосували кальяни для вишуканого вдихання тієї ж тютюнової наркоти, завезеної з Америки.

На жаль, і тут без особливих втішних новин – хоч би яким загадково-східним, екологічним чи "корисним" не здавався кальян – дим, навіть пропущений через воду, все одно залишається димом. З усіма токсинами та канцерогенами, що відповідають звичайним цигаркам.

Ось вам наукове дослідження з цього приводу: "Серцево-легеневий ризик куріння кальяну: метааналіз". Якщо воно вам здалося непереконливим – ось вам на додачу: "Шкода кальяну: огляд літератури".

Як показали дослідження, дим від одного набивання кальяну містить стільки ж смоли, що й 5 пачок міцних цигарок.

Підсумок: курці кальянів одержують майже вдвічі більше нікотину, ніж курці звичайних цигарок. Ну, і для комплекту, ті ж болячки – спочатку органів дихання на кшталт бронхіту курців, потім пухлини підшлункової як бонус, а порушення кровообігу, імпотенції та діабету – на здачу.

На жаль, куріння всіх альтернатив сигаретам, у тому числі кальянів, завойовують дедалі більшу популярність у молоді.

Резюме

Хочете курити тютюн – куріть на ваше здоров'я. Але тільки не самовтішайтеся, мовляв, є "здорові способи куріння". Їх немає.

У якій би формі ви не вживали тютюн, якщо дим потрапляє в легені – ви вживаєте канцерогени та нікотин.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки