Кому не можна робити вакцинацію проти COVID-19: МОЗ України надало відповідь

Кому не можна робити вакцинацію проти COVID-19: МОЗ України надало відповідь

МОЗ України затвердило перелік медичних протипоказань для вакцинації від COVID-19. Це дозволить урегулювати питання постійних чи тимчасових протипоказань та отримати підтвердження у лікаря – офіційну довідку.

Документ передбачає кілька видів протипоказань. Абсолютним є підтверджений ризик розвитку серйозної побічної реакції. Під застереженням – вакцинацією з обережністю, розуміється ухвалення остаточного рішення лікарем після оцінки співвідношення користі та ризику.

Протипоказання може бути тимчасовим, тоді лікар зазначає у довідці термін її дії. Якщо не можна вакцинуватись одним типом вакцини, але щодо іншого препарату протипоказань немає, довідка не видається.

Відео дня

Наприклад, людям із тромбозом із тромбоцитопенією постійно абсолютно протипоказано вводити вакцини на векторній основі (наприклад, АstraZeneca). При міокардиті та/або перикардиті не можна вводити мРНК-вакцини, такі як Pfizer-BioNTech та Moderna. Вакцинація людей з імунодефіцитом можлива з обережністю. Сумарно документ містить 16 причин або для постійного / тимчасового протипоказання до вакцинації, або для її проведення з обережністю.

Для отримання довідки необхідно звертатися до лікаря, самостійне рішення не є обґрунтованою причиною відмови від вакцинації. Згідно з існуючими оцінками МОЗ, вакцинація від COVID-19 протипоказана не більше ніж у 1% населення.

Звертатись за довідками до лікаря можна з початку листопада. Відомості про пацієнтів із протипоказаннями будуть занесені до електронної системи охорони здоров'я, після чого документ можна буде згенерувати у додатку "Дія".

МОЗ планує проводити перевірки та визначати, наскільки обґрунтовано було прийнято рішення лікарем. Це пов'язано з великою кількістю випадків підроблених сертифікатів про вакцинацію, тому в МОЗ побоюються, що буде створено ще одну шахрайську схему.

Затвердження переліку протипоказань та можливість отримання офіційного документа дозволить розв'язати проблему держслужбовців та педагогів, яких з 8 листопада не допускатимуть до роботи за відсутності вакцинації чи довідки про протипоказання.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки