Психічні захворювання – фактор підвищеного ризику COVID-19: дослідження

Психічні захворювання – фактор підвищеного ризику COVID-19: дослідження

До того, як у США було прийнято рішення дозволити бустери проти COVID-19 усім дорослим, CDC (Центри з контролю та профілактики захворювань) вже рекомендували їх у жовтні для людей з певними факторами високого ризику госпіталізації та смерті. Крім таких хвороб, як діабет та захворювання з боку серця, до цього списку були включені психічні розлади.

Рішення віддати пріоритет людям із психіатричним діагнозом при ранньому розгортанні бустерів було прийнято після того, як зростаюча кількість досліджень пов'язувала психічні розлади з більш високим ризиком як інфекції COVID-19, так і серйозних результатів.

Минулого року дослідники проаналізували дані з п'яти лікарень системи охорони здоров'я Єльського університету Нью-Хейвена, щоб визначити стан людей з діагнозом психічного здоров'я, госпіталізованих з COVID-19, у порівнянні з іншими.

Відео дня

За словами психіатра доктора Люмін Лі, ризик смерті від COVID-19 збільшився на 50% для тих, у кого в анамнезі були психічні захворювання, у порівнянні з тими, хто такого анамнезу не мав.

Інше дослідження, опубліковане минулого року, розглядало загальнонаціональну базу даних електронних медичних карток США з інформацією про людей з позитивним результатом на COVID-19 та госпіталізованих. Лікар Нора Волкова, директор Національного інституту боротьби зі зловживанням наркотиками, сказала, що у людини з психічним розладом в анамнезі більше шансів заразитися коронавірусом.

Причини високого ризику

За словами вчених, одна з можливих причин такої різниці полягає в тому, що психічні захворювання змінюють поведінку людей. Це знижує їх шанси захистити себе від інфекції за допомогою таких заходів, як соціальне дистанціювання чи носіння масок.

Також, ймовірно, це пов'язано з тим, що люди з психічними захворюваннями, як правило, мають слабший загальний стан здоров'я та безліч хронічних захворювань, таких як діабет, серцево-судинні проблеми, хвороби нирок.

Добре відомо, що люди з психічними захворюваннями в середньому живуть коротше і помирають від порушень здоров'я, відмінних від свого психіатричного діагнозу. За словами доктора Ашвіна Васана, президента та генерального директора некомерційної організації з охорони психічного здоров'я Fountain House, такі люди передчасно страждають від хронічних захворювань, нехтування медичним обслуговуванням.

За його словами, вони також є одними з найбільш ізольованих у суспільстві, і ізоляція завдає величезної шкоди їх здоров'ю, наражаючи на більш високий ризик хронічних захворювань. На додаток до цього багато ліків, що використовуються для лікування психічних захворювань, особливо нейролептики, збільшують ризик хронічних проблем зі здоров'ям.

Волкова зазначає, що це одна з основних проблем, з якими лікарі стикаються при використанні антипсихотичних засобів у цілому: вони допомагають контролювати певні симптоми психічного захворювання, але негативно пов'язані зі значно більшим ризиком діабету, гіпертонії та метаболічних захворювань.

Для всіх психіатричних діагнозів ризик не є однаковим. Васан зазначив, що у людей із серйозними психічними захворюваннями він вищий, ніж у людей із легкою депресією. Але треба враховувати, що психічне захворювання не статично, його тяжкість може змінюватися залежно від багатьох факторів, включаючи обсяг допомоги та підтримки.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки