Рак і проблеми з диханням: медики порівняли небезпеку від цигарок і кальянів

19,4 т.
Рак і проблеми з диханням: медики порівняли небезпеку від цигарок і кальянів

Куріння кальяну шкідливіше, ніж цигарки, і може викликати рак легенів, респіраторні й серцево-судинні захворювання.

Незважаючи на популярну думку про нешкідливість кальянів, медики запевняють, що вони завдають серйозну шкоду здоров'ю, повідомили на сторінці Міністерства охорони здоров'я України у Facebook.

"Люди, котрі вживають кальян протягом півгодини-години, отримують у десятки разів більше канцерогенних і токсичних речовин, ніж під час куріння цигарок. Вони отримують велику дозу чадного газу, який викликає нестачу кисню в організмі — гіпоксію", — пояснив Отто Стойка, національний експерт із контролю за тютюном, головний лікар Київського міського центру охорони здоров'я.

Відео дня

Читайте: У Запоріжжі вилучили понад півтонни нелегального тютюну для кальяну

Згідно з глобальним опитуванням дорослого населення, яке проводилося у 2017 році, 2,1% активно курять кальян. Серед молоді 14-34 років, які не є курцями, майже половина коли-небудь пробувала вживати кальяни. Лікарі також нагадали, що щорічно куріння вбиває 85 000 українців.

Як писав OBOZREVATEL, медики прийшли до висновку, що куріння викликає сильнішу залежність, ніж наркотики.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки