Рентгенологиня показала, що відбувається з легенями пацієнта, зараженого коронавірусом. Фото

Рентгенологиня показала, що відбувається з легенями пацієнта, зараженого коронавірусом. Фото

Новий китайський коронавірус COVID-19 викликав переполох і паніку в усьому світі. Зокрема, найбільший страх спричинює здатність вірусу провокувати важку форму пневмонії, за якої виживають не всі пацієнти.

"У журналі Radiology опублікована вже 21 стаття про рентгенологічні знахідки у пацієнтів з новою коронавірусною інфекцією. За спостереженнями вчених, прояви COVID-2019 на КТ легенів неспецифічні і схожі на інші вірусні пневмонії", – написала рентгенологиня Олександра Крисанова у себе в Instagram, додавши, що пневмонія діагностується у більшості пацієнтів з коронавірусом.

Читайте: В українки, яка повернулася з Італії, запідозрили коронавірус

Відео дня

Отже, за її словами, до типових проявів на КТ легень у пацієнта з COVID-2019 належать:

– округлі або неправильної форми ділянки "матового скла" переважно в кортикальних відділах нижніх часток легень;

– двостороннє ураження;

– ділянки консолідації легеневої тканини;

– симптом бруківки: поєднання матового скла з потовщеними міждольовими перегородками;

– потовщення міждольових перегородок.

КТ легень пацієнта з коронавірусом
КТ легень пацієнта з коронавірусом
КТ легень пацієнта з коронавірусом
КТ легень пацієнта з коронавірусом

"Нетиповими вважаються прояви, як-от симптом зворотного Гало (зона матового скла, оточена по периферії зоною консолідації) і плевральний випіт", – зазначила лікарка.

Вона додала, що за прогресування захворювання щільність легеневої тканини швидко збільшується аж до дифузного альвеолярного ушкодження (симптом "білих легень"). Тому протягом двох тижнів важливо виконувати КТ в динаміці.

"В разі сприятливого перебігу інфільтрація поступово розсмоктується, а в результаті формуються ділянки фіброзу", – каже Крисанова.

Читайте: Заступник міністра охорони здоров'я Ірану заразився коронавірусом

Також рентгенологиня підкреслила той факт, що у 15 з 51 пацієнта з симптомами інфекції і КТ-ознаками вірусної пневмонії був негативний результат ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) зі зворотною транскрипцією в день госпіталізації. Результати тесту стали позитивними лише протягом тижня.

Раніше OBOZREVATEL показував, як виглядає коронавірус під мікроскопом.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки