МоваЯзык

/ Пульмонологія

Рентгенологиня показала, що відбувається з легенями пацієнта, зараженого коронавірусом. Фото

85т
Читати матеріал російською

Новий китайський коронавірус COVID-19 викликав переполох і паніку в усьому світі. Зокрема, найбільший страх спричинює здатність вірусу провокувати важку форму пневмонії, за якої виживають не всі пацієнти.

"У журналі Radiology опублікована вже 21 стаття про рентгенологічні знахідки у пацієнтів з новою коронавірусною інфекцією. За спостереженнями вчених, прояви COVID-2019 на КТ легенів неспецифічні і схожі на інші вірусні пневмонії", – написала рентгенологиня Олександра Крисанова у себе в Instagram, додавши, що пневмонія діагностується у більшості пацієнтів з коронавірусом.

Отже, за її словами, до типових проявів на КТ легень у пацієнта з COVID-2019 належать:

– округлі або неправильної форми ділянки "матового скла" переважно в кортикальних відділах нижніх часток легень;

– двостороннє ураження;

– ділянки консолідації легеневої тканини;

– симптом бруківки: поєднання матового скла з потовщеними міждольовими перегородками;

– потовщення міждольових перегородок.

"Нетиповими вважаються прояви, як-от симптом зворотного Гало (зона матового скла, оточена по периферії зоною консолідації) і плевральний випіт", – зазначила лікарка.

Вона додала, що за прогресування захворювання щільність легеневої тканини швидко збільшується аж до дифузного альвеолярного ушкодження (симптом "білих легень"). Тому протягом двох тижнів важливо виконувати КТ в динаміці.

"В разі сприятливого перебігу інфільтрація поступово розсмоктується, а в результаті формуються ділянки фіброзу", – каже Крисанова.

Також рентгенологиня підкреслила той факт, що у 15 з 51 пацієнта з симптомами інфекції і КТ-ознаками вірусної пневмонії був негативний результат ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) зі зворотною транскрипцією в день госпіталізації. Результати тесту стали позитивними лише протягом тижня.

Раніше OBOZREVATEL показував, як виглядає коронавірус під мікроскопом.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
8
0
Смішно
7
Цікаво
7
Сумно
1
Треш

Блоги медицини