Ревакцинація БЦЖ і COVID-19: нові дані

Ревакцинація БЦЖ і COVID-19: нові дані

Є ознаки того, що ревакцинація БЦЖ може захистити від COVID-19. Такі дані підтверджуються результатами декількох досліджень, проведених різними групами вчених.

Історія вакцини БЦЖ

Вакцина БЦЖ – Bacillus Calmette – Guérin, цього літа відзначає своє 100-річчя і залишається єдиною схваленої вакциною проти туберкульозу. Вона розроблена французькими бактеріологами Альбертом Кальметт і Каміллою Герен з великої рогатої худоби, що носить мікобактерії туберкульозу. Вперше вакцина була введена немовляті в паризькій лікарні влітку 1921 року.

З самого початку було визнано, що вакцинація БЦЖ знижує смертність від хвороб, крім туберкульозу. Імунологи давно підозрювали, що ця жива вакцина змушує імунну систему краще боротися з інфекцією.

Відео дня

БЦЖ ефективно використовується для неспецифічного захисту від вірусних і бактеріальних інфекцій і деяких видів раку, ймовірно, шляхом підвищення клітинного імунітету.

У двох рандомізованих клінічних випробуваннях у Гвінеї-Бісау вакциновані БЦЖ діти показали зниження смертності, що пов'язано з профілактикою неонатального сепсису, респіраторних інфекцій та лихоманки.

Крім неспецифічної дії проти вірусних і бактеріальних інфекцій БЦЖ також покращує ефективність інших вакцин, спрямованих проти вірусних інфекцій. У здорових добровольців вакцинація БЦЖ перед вакцинацією від грипу збільшувала імуногенність вакцини проти штаму грипу H1N1.

Торік було висловлено припущення, що вакцинація БЦЖ може захистити від COVID-19.

Грецьке і голландське дослідження

Грецькі дослідники повідомили, що ревакцинація БЦЖ призводить до зниження ризику інфекції COVID-19 на 68%, що підтверджено клінічно або вірусологічно. У п'яти пацієнтів, які отримували плацебо, розвинулося важке захворювання, але тільки в одного в групі вакцини БЦЖ. Однак випробування було відносно невеликим, і охоплювало всього близько 300 добровольців.

Зараз опрацьовуються дані великих випробувань ревакцинації БЦЖ у медичних працівників. У січні цього року голландське дослідження 6132 пацієнтів привернуло увагу до первинних висновків про те, що вакцина не забезпечує захист від симптомів COVID-19 у літніх людей.

За словами імунолога Міхайю Нєтеа, який брав участь у грецькому і голландському дослідженні, важлива відмінність між цими дослідженнями може полягати в тому, що греки похилого віку отримували вакцину БЦЖ у дитинстві, тоді як люди в таких країнах, як Італія, Нідерланди та Бельгія, ніколи її не отримували.

Індійське дослідження

Група дослідників з Національного інституту досліджень туберкульозу CMR та Національного інституту епідеміології ICMR в Індії знайшла докази того, що вакцина БЦЖ забезпечує літнім людям деякий захист від COVID-19.

У статті, опублікованій у журналі Science Advances, група описує своє дослідження вакцини БЦЖ як можливого ​​профілактичного заходу для літніх людей.

Валері Кукен з Медичного центру Університету Радбауд, один з авторів роботи, зазначає, що в міру дорослішання у людей, як правило, розвивається слабке хронічне запалення, що робить їх більш сприйнятливими до багатьох типів захворювань. Через це можуть посилюватися симптоми таких захворювань, як COVID-19, що частково пояснює велику летальність серед цієї групи людей.

В рамках дослідження вчені по-новому поглянули на стару вакцину, щоб з'ясувати, чи може вона бути корисною для нещеплених людей похилого віку.

Дослідження включало вакцинацію 82 добровольців у віці 60-80 років вакциною БЦЖ, а потім вивчення зразків крові, взятих через місяць. Аналіз виявив зниження ряду цитокінів, які були пов'язані з розвитком запалення: IL-6, інтерферони 1 типу, інтерлейкін-2 (IL-2) і TNF-alpha GM-CSF.

Дослідники відзначають, що багато хто з цитокінів, які були знижені у добровольців БЦЖ, були ідентифіковані як рушійні сили більш важкого COVID-19. Це також вказує на те, що вакцина БЦЖ може виявитися корисною як тимчасовий захід для літніх людей, які очікують на вакцинацію. Дослідники говорять, що якщо БЦЖ може зменшити запалення в інфікованих пацієнтів, то вона може врятувати їхнє життя.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки