МоваЯзык

/ Пульмонологія

Ризики зараження COVID-19 однакові на дистанції двох і 20 метрів – дослідження

32т
Читати матеріал російською

Правило "шести футів" або соціальне дистанціювання в 1,5-2 метри, що використовується у всьому світі як ключовий карантинний захід під час пандемії коронавірусу, зокрема в приміщеннях, не мінімізує ймовірності зараження.

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту стверджують, що ризики інфікування у випадку перебування в одному приміщенні з хворим, рівні як на відстані двох, так і 20 метрів, пише CNBC. За словами фахівців, основну роль тут відіграє час.

Вчені розробили метод розрахунку ризиків зараження коронавірусом у приміщеннях, який враховує безліч факторів: кількість проведеного часу, циркуляцію повітря і його очищення, використання масок, дихальну активність людини в різні моменти (під час звичайного дихання, їжі, розмови або співу). Так, дослідження, опубліковане в журналі PNAS, ставить під сумнів керівні принципи щодо COVID-19 Центрів із контролю і профілактики захворювань США (CDC) і Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

"Ми стверджуємо, що насправді немає особливої ​​користі від правила "шести футів", особливо коли люди носять маски. Для цього дійсно немає підстав, тому що повітря, яким людина дихає в масці, має тенденцію підніматися і опускатися в іншому місці кімнати, тому ви більш піддаєтеся середньому фону в приміщенні, ніж конкретній особі на відстані", – пояснив професор Мартін Базант.

Іншими словами, чим довше людина перебуває з інфікованим в одному приміщенні, тим вища ймовірність підхопити вірус. І носіння маски або дотримання дистанції цей ризик ніяк не зменшують.

За словами Базанта, саме цей важливий критерій випустили з уваги CDC і ВООЗ, а керівні принципи щодо обмеження кількості людей в одному приміщенні він назвав помилковими.

"Акцент на дистанціювання був недоречним із самого початку, а ВООЗ ніколи насправді не обґрунтовувала свої рекомендації. Вони ґрунтувалися лише на дослідженнях чхання і кашлю, які демонстрували осідальні на підлогу і поверхні краплі. І навіть за такого підходу значення були дуже приблизні", – висловився Базант.

Він вважає, що періодичне відкриття вікон у приміщенні може бути таким же або навіть більш ефективним заходом, ніж впровадження нових дорогих систем фільтрації.

Автори дослідження стверджують, що маски, зрозуміло, запобігають передачі інфекції в приміщенні, блокуючи прямі потоки повітря, проте більшість заражених COVID-19 людей не кашляють і не чхають, а переносять інфекцію безсимптомно. З цієї причини, підкреслили дослідники, носіння масок може дати помилкове відчуття захищеності. Вчені припускають, що їхня робота допоможе вплинути на зміни щодо пом'якшення соціальних обмежень у період пандемії.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Читайте всі новини по темі "Дослідження вчених" на сайті "OBOZREVATEL".

Автор
0
Коментарі
12
4
Смішно
3
Цікаво
17
Сумно
9
Треш

Блоги медицини