У Чехії зробили унікальну операцію з пересадки штучної легені

7,2 т.
У Чехії зробили унікальну операцію з пересадки штучної легені

Чеські лікарі зробили першу в країні операцію з установки штучної легені. Пацієнтка поступила в лікарню з діагнозом легенева гіпертензія у важкій формі.

"У легенях 35-річної жінки була кров, оскільки гіпертонія настільки їх пошкодила, що кров не проходила і застоювалася. Ми видалили легеню і встановили штучний екстракорпоральний орган, тому що стан пацієнтки не дозволяв зробити пересадку відразу. Це унікальна методика, за допомогою якої у всьому світі врятовані тільки 20 осіб. А в Чехії така операція була зроблена вперше", – повідомив глава відділення інтенсивної терапії відділення анестезіології Загальної університетської лікарні в Празі, сказано в пості в Facebook групи iDonor.

Відео дня

Повідомляється, що наразі стан пацієнтки стабілізувався і через деякий час їй зроблять трансплантацію легень. Операція проводилася за участю німецьких медиків.

Відомо, що принцип хірургічного втручання полягає в тому, щоб за допомогою шунта створити обхід між основною легеневою артерією, функція якої полягає в доставлянні крові від серця до легень і лівого передсердя, звідки надходить оксигенована кров із легень. Потім шунт виводиться назовні й підключається до апарата, який насичує кров киснем і виводить з неї вуглекислий газ. У такий спосіб цей пристрій може прекрасно впоратися з функцією легень.

За словами лікарів, такий орган може прослужити достатньо довго, поки пацієнт чекає донорського. Крім того, ця операція покращила не лише стан всього організму, але й функцію правого шлуночка. Пристрій абсолютно не заважає пересуватися по лікарні, забезпечує живлення органів і щодня покращує стан пацієнта, що важливо для майбутньої операції з трансплантації легень.

Автори поста також зазначили, що українські кардіохірурги Борис Тодуров та Гаврило Ковтун побували в Ганновері, де практикувалися пересаджувати легені й комплекси серце-легені. Це надзвичайно важливо для України, оскільки на трансплантацію легень українців Білорусь не приймає, а в Канаді така операція коштує 1,2 млн доларів.

"Сподіваюся, до кінця року ми будемо готові для самостійної роботи. Дякую німецьким колегам за допомогу й підтримку", – зазначив Тодуров.

Раніше OBOZREVATEL розповідав, що в Німеччині хірурги зробили унікальну операцію, під час якої пересадили пацієнтові 80% штучної шкіри.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки