Нещеплені від COVID-19: сидіти вдома голодними і без ліків

16,1 т.
Нещеплені від COVID-19: сидіти вдома голодними і без ліків

Вчора Кабміном був затверджений новий порядок пасажирських міжрегіональних перевезень, які будуть діяти в період карантину для всіх зон, крім зеленої. Зміни зафіксовані в постанові №1236.

Як пояснили в міністерстві охорони здоров'я, такі заходи пов'язані зі швидким розповсюдженням COVID-19 та необхідні для його стримування. Підготуватися до змін потрібно за 10 днів – правила починають діяти з 21 жовтня.

Кого торкнуться зміни?

Затверджений порядок поширюється як на регулярні, так і на нерегулярні перевезення міжобласного сполучення на будь-якому виді транспорту – автобусах, літаках, поїздах. Перевезень всередині області, в т. ч. по місту, правила не торкнуться.

Відео дня

Вимоги відносяться до всіх учасників перевезень – від водія та екіпажу літаків до пасажирів.

Хто несе відповідальність за наявність документів?

Відповідальність за дотримання безпеки та перевірку необхідних документів покладено на перевізника.

Який документ потрібно надати?

Щоб виїхати будь-яким видом транспорту в іншу область, потрібно пред'явити один з декількох документів. У жовтій зоні епіднебезпеки скористатися послугами перевізників можуть люди, які щеплені повністю або отримали хоча б одну дозу вакцини, що має бути підтверджено відповідним документом.

В інших випадках необхідний сертифікат про вакцинацію. Це може бути як внутрішній, так і міжнародний документ, також до перевезень допускають людей з іноземним сертифікатом, однак важливо, щоб вакцина, якою вони прищеплювалися (одно- або дводозна), була схвалена ВООЗ. Крім сертифіката статус можна підтвердити негативним результатом тестування ПЛР-методом або одужання від коронавірусу за допомогою мобільного додатка "Дія" (дані внесені до Єдиного державного вебпорталу електронних послуг).

Нещеплені співробітники перевезень або пасажири повинні зробити ПЛР або експрес-тест, документ дійсний протягом трьох діб (72 годин).

Які ще обмеження обговорюються?

На нарадах Уряду за участю Президента щодо ситуації з коронавірусом обговорювалися нові обмеження, які можуть торкнутися проїзду в громадському транспорті для невакцинованих, перебування в закладах харчування і транспорті тільки при наявності сертифікату про вакцинацію. Також обговорюється можливість вибіркових перевірок дотримання карантину в установах громадського харчування, кінотеатрах та інших місцях масового перебування людей.

За яких умов можливе перейти до стратегії "жити з коронавірусом"

На тлі нової хвилі коронавірусу, пов'язаної з поширенням варіанта Дельта, кожна країна реагує по-різному виходячи з динаміки захворюваності та кількості вакцинованих людей.

Показовим може бути досвід Сінгапуру, в якому 82% населення повністю вакциновано. Одночасно з цим з вересня відзначається стрімке зростання числа нових випадків інфікування.

Як повідомляють органи охорони здоров'я країни, близько 98% випадків захворювання коронавірусом за останні чотири тижні не супроводжувалися симптомами або хвороба протікала в легкій формі.

Попри це, орієнтовно на місяць були введені обмеження, включаючи скорочення груп з п'яти до двох осіб у ресторанах і вказівку компаніям дозволити співробітникам працювати з дому.

Надалі, завдяки високому рівню вакцинації в країні, Сінгапур планує змінити стратегію з повного придушення коронавірусу на "жити з коронавірусом", розроблену в травні цього року. Кеннет Мак, директор з медичних послуг Сінгапуру, минулого тижня повідомив, що у вакцинованих у Сінгапурі ймовірність смерті або госпіталізації в 12 разів нижче, ніж у нещеплених. Таким чином, це одна з перших країн у світі, яка переходить до розгляду COVID-19 як ендемічного захворювання.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки