МоваЯзык

/ Пульмонологія

Вагітність і вакцинація від COVID-19: все про безпеку і ризики

Вагітні жінки піддаються підвищеному ризику прояви серйозних симптомів, якщо у них розвивається COVID-19.

Вакцинація від COVID-19, згідно з думкою експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я (далі – ВООЗ), є на сьогодні єдиним ефективним засобом профілактики.

Попередні дані показують, що у людей, які отримали вакцини COVID-19 Moderna або Pfizer, підвищеного ризику серйозних ускладнень вагітності не спостерігається, інформує HealthLine.

Дослідники заявили, що не було підвищеного ризику передчасних пологів, низької маси тіла при народженні, викидня або неонатальної смерті у немовлят, народжених від жінок, яким були зроблені вакцини проти COVID-19.

мРНК-вакцини складаються з модифікованою нуклеозидами мРНК, що кодує мутантну форму білка-шипа SARS-CoV-2, який інкапсульований в ліпідні наночастинки. Для вакцинації необхідно ввести дві дози з інтервалом у три тижні. За останніми даними, слід встигнути ввести другу дозу вакцини не пізніше ніж через 6 тижнів після першої дози.

Фахівці кажуть, що вагітним слід робити щеплення через високий ризик ускладнень від COVID-19.

Вагітність і вакцинація від COVID-19: все про безпеку і ризики

У міру того, як кампанії вакцинації COVID-19 розгортаються по всьому світу, багато вагітних жінок звертаються до своїх лікарів з питаннями і побоюваннями з приводу безпеки вакцини.

Новий звіт, опублікований на цьому тижні в Медичному журналі Нової Англії ( NEJM ), може допомогти вирішити деякі з цих питань і побоювань.

За попередніми даними Реєстру вагітних з вакциною проти COVID-19, немає підвищеного ризику передчасних пологів, низької маси тіла при народженні, викидня або неонатальної смерті у немовлят, народжених від людей, які отримали вакцини Moderna або Pfizer COVID-19.

"Я думаю, що це дуже обнадійливі дослідження", - сказав HealthLine доктор Еран Борнштейн, директор Центру медицини матері і плоду лікарні Ленокс Хілл в Нью-Йорку.

"У розглянутих несприятливих випадках не було сигналу, що свідчить про підвищений ризик у порівнянні з контрольними даними. Не було ніяких сигналів про аномальний результат, який виділявся б у порівнянні з очікуваним при вагітності", - сказав він.

Вирішення актуальних питань

У звіті NEJM представлені попередні результати дослідження, а не результати рандомізованого контрольного дослідження.

За словами Борнштейна, для ведучого медичного журналу, такого як NEJM, незвично публікувати попередні результати спостережень. Однак він вважає важливим поділитися цими даними в той час, коли у багатьох вагітних виникають питання про безпеку вакцин проти COVID-19.

"Жінкам важливо знати, що ризики, пов'язані з цими вакцинами, здаються низькими в порівнянні з перевагами, які дуже високі", - сказав Борнштейн.

Він очікує, що в майбутньому будуть опубліковані інші довгострокові дослідження і контрольовані дослідження. Майбутні дослідження можуть також надати більше даних про безпеку вакцини Johnson & Johnson при вагітності, які не розглядалися в дослідженні NEJM.

Ризик COVID-19 при вагітності

У той час як ризики вакцинації COVID-19 під час вагітності здаються низькими, потенційна користь висока, сказала доктор Еллі Регсдейл, фахівець з медицини матері і плоду в Медичному центрі UH Cleveland в Огайо.

"Я думаю, що всі постачальники медичних послуг розуміють нерішучість пацієнтів щодо вакцини", - сказав Регсдейл Healthline.

"Але ми знаємо, що COVID надзвичайно небезпечний, особливо для вагітних жінок і жінок в післяпологовому періоді, і нам ще належить побачити будь-який ризик небезпеки від будь-якої з трьох прийнятих вакцин для вагітних", - продовжила вона.

Вагітність і вакцинація від COVID-19: все про безпеку і ризики

Регсдейл доглядав за вагітними з COVID-19 більше року і бачив "втому і спустошення", яке може викликати ця хвороба.

Вчені з Центру по контролю і профілактиці захворювань (CDC) виявили, що вагітні жінки з більшою ймовірністю, ніж невагітні, потраплять у відділення інтенсивної терапії з приводу COVID-19. Їм також з більшою ймовірністю буде потрібна вентиляція легенів через хворобу і з більшою ймовірністю ризикують померти від неї.

Дані спостереження з CDC і висновки, опубліковані в 2020 році, виявили підвищений ризик передчасних пологів серед вагітних жінок з COVID-19.

Вакцинація не лише знижує ризик зараження вірусом, але і знижує тяжкість COVID-19 у людей, у яких він розвивається.

Зниження ризиків COVID-19

Д.Томпсон, акушер-гінеколог і доцент кафедри медицини плода і матері в Медичному центрі Університету Вандербільта в Нешвіллі, штат Теннессі, закликає своїх вагітних пацієнток пройти вакцинацію від COVID-19.

"Одна з найважливіших речей, яку я хочу, щоб мої пацієнти зрозуміли, - це те, що, тепер ми точно знаємо, що вагітність збільшує ризик більш серйозного перебігу COVID", - сказала вона.

"І цей ризик ще більше зростає, якщо у них є інші супутні захворювання, такі як діабет або ожиріння, або вони трохи старші", - продовжила вона.

Томпсон закликає вагітних людей говорити зі своїми постачальниками послуг з догляду за вагітними про ризик COVID-19, а також про потенційні переваги та ризики вакцинації.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини