Вакцина AstraZeneca підтвердила високу ефективність від COVID-19, особливо серед літніх людей

Вакцина AstraZeneca підтвердила високу ефективність від COVID-19, особливо серед літніх людей

Вакцина AstraZeneca, за результатами масштабних випробувань у США, проти симптоматичної інфекції COVID-19 виявилася ефективною на 74%. Серед учасників віком 65 років і старше цей показник вище – 83,5%.

Випадків важкого або критичного COVID-19 і випадків смерті серед реципієнтів вакцини не було, в порівнянні з 8 випадками та 2 випадками смерті в групі плацебо.

Випадків рідкісного, але серйозного побічного ефекту згортання крові, званого тромбозом з тромбоцитопенією, пов'язаного з вакциною AstraZeneca, не спостерігалося.

Що відомо про AstraZeneca

Вакцина розроблена спільно з дослідниками з Оксфордського університету, вона відома як вірусна векторна вакцина – того ж типу, що й Johnson & Johnson. Ці препарати поєднують в собі генетичний матеріал SARS-CoV-2 – вірусу, що викликає COVID-19, з генами аденовірусу, що викликає простуду.

Відео дня

Частина, взята з SARS-CoV-2, кодує спайковий білок, який коронавірус використовує для проникнення й зараження клітин, щоб навчити організм розпізнавати вірус і викликати імунну відповідь у разі зараження.

Подробиці випробування

В ході клінічного випробування, результати якого були опубліковані нещодавно в The New England Journal of Medicine, команда досліджувала 32 000 добровольців у США, Чилі та Перу.

Дві третини добровольців отримали два щеплення вакцини з інтервалом у чотири тижні, а решта одна третина – два щеплення плацебо.

Згідно з отриманими даними, вакцина від COVID-19 AstraZeneca виявилася на 74% ефективною проти симптоматичної інфекції, і 84% – серед учасників віком 65 років і старше.

Це робить вакцину AstraZeneca такою, яка менш захищає від інфекцій, ніж Pfizer-BioNTech і Moderna (88,8% і 96,3%) відповідно, але більш, ніж Johnson & Johnson (70%).

Не було випадків важкого або критичного симптоматичного COVID-19 серед учасників, які отримали вакцину, у порівнянні з вісьмома такими випадками серед добровольців, які отримали плацебо. Крім того, було два випадки смерті від COVID-19 у групі плацебо, але жодного з тих, хто отримав вакцину.

Небажані явища

Найбільш частими побічними ефектами, про які повідомляли реципієнти вакцини, був головний біль, біль в місці ін'єкції та стомлюваність. Випадки рідкісного, але серйозного побічного ефекту згортання крові, званого тромбозом з тромбоцитопенією, який був пов'язаний з вакциною AstraZeneca, зафіксовані не були.

Очікування реєстрації FDA

Спочатку компанія планувала подати заявку на участь в EUA в США навесні 2021 року, але з минулого року зазнала кілька невдач.

У вересні 2020 року робота американського підрозділу з випробувань вакцини AstraZeneca була призупинена після того, як британський учасник був терміново доставлений у лікарню через серйозної реакції, що викликали запалення спинного мозку. Потім компанія не передавала дані про безпеку випробувань до FDA протягом місяця, що ще більше затримало відновлення дослідження.

Коли AstraZeneca опублікувала результати проміжного аналізу свого клінічного випробування, який показав ефективність 79% у березні 2021 року, представники охорони здоров'я США заявили, що ця цифра заснована на застарілій інформації. Кілька днів по тому британський виробник ліків переглянув цю цифру до 76%.

Компанія вивчає бустерні дози для людей, які вже були вакциновані двома дозами або власної вакцини, або вакцини на основі мРНК від Pfizer / BioNTech або Moderna.

В кінці липня AstraZeneca заявила, що планує подати заявку на повне схвалення в FDA, а не запитувати дозвіл на використання в екстрених випадках. За словами представників компанії, отримання схвалення FDA додасть вакцині авторитет.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки