МоваЯзык

/ Пульмонологія

Вакцина COVID-19 від Sanofi-GSK пройшла успішні випробування на людях

5.2т
Читати матеріал російською

Потенційна вакцина COVID-19 від Sanofi і GlaxoSmithKline викликала сильні імунні реакції у всіх вікових групах після проведених випробувань.

Це вселяє оптимізм, що нова вакцина може приєднатися до боротьби з пандемією в цьому році, інформує Associated Press.

Після двох доз вакцини-кандидата учасники дослідження показали нейтралізуючі антитіла, аналогічні тим, які були виявлені у людей, які видужали від хвороби, згідно з результатами випробування фази II, опублікованими в понеділок, 17 травня.

Виробники ліків заявили, що планують почати пізні стадії випробувань і виробництва в найближчі тижні і сподіваються отримати схвалення регулюючих органів на вакцину до кінця 2021 року.

Вакцина COVID-19 від Sanofi-GSK пройшла успішні випробування на людях

Національні регулятори вже схвалили до застосування кілька вакцин проти COVID-19, хоча експерти кажуть, що їх необхідно більше, оскільки органи охорони здоров'я в усьому світі прагнуть вакцинувати своїх жителів в умовах пандемії, яка вже забрала життя понад 3,3 мільйона чоловік і викликала економічний хаос у всьому світі.

Вакцина Sanofi-GSK була важливою частиною стратегії вакцинації Європейського Союзу, і зокрема, її відстоював уряд президента Франції Еммануеля Макрона. Але дослідникам довелося переформулювати його після того, як раннє тестування викликало неадекватну імунну відповідь у людей похилого віку.

Кандидат від Sanofi-GSK, таким чином, приєднується до десятку вакцин, які зараз проходять випробування на останніх фазах. Компанії планують виробляти до 1 мільярда доз на рік, і вони підписали угоди про постачання в США, Канаду і країни, що розвиваються.

Експерти в галузі суспільної охорони здоров'я кажуть, що для припинення пандемії буде потрібно кілька вакцин через проблеми, пов'язані зі швидким виробництвом і розподілом доз, достатніх для вакцинації мільярдів людей.

Вакцина COVID-19 від Sanofi-GSK пройшла успішні випробування на людях

"Ми знаємо, що буде потрібно кілька вакцин, особливо в міру того, як продовжують з'являтися нові штами вірусу і зростає потреба в ефективних і бустерних (двухдозових) вакцинах, які можна зберігати при нормальній температурі", - сказав Томас Тріумф, глава підрозділу вакцин Sanofi.

У понеділок були опубліковані результати дослідження II фази клінічних випробувань за участю 722 добровольців у віці від 18 до 95 років, набраних в США і Гондурасі.

Вакцина показала ще більш сильні антитіла у людей, які вже одужали від вірусу. Санофі заявила, що це робить його потенційно сильним кандидатом в якості бустерной вакцини в майбутньому для тих, хто вже був вакцинований конкуруючими препаратами.

За заявою компаній, в пізньому випробуванні візьмуть участь близько 37 000 учасників з різних країн світу. Вони планують вивчити його ефективність проти штаму вірусу, вперше виявленого в Південній Африці.

Після початкової невдачі Sanofi уклала угоди про допомогу у виробництві конкуруючих вакцин, розроблених Pfizer, Moderna і Johnson & Johnson.

За словами Triomphe, прогрес в розробці вакцини Sanofi-GSK не порушить ці виробничі плани.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини