Вакцина від COVID-19 допоможе винайти щеплення від небезпечної інфекції

Вакцина від COVID-19 допоможе винайти щеплення від небезпечної інфекції

Фармгіганти випустять вакцину проти небезпечної інфекції завдяки роботі над вакциною від COVID-19.

Після COVID-19 наступною великою метою виробників вакцин є респіраторний вірус, який вбиває до 500 дітей на рік по всій країні та протягом десятиліть є однією з основних причин госпіталізацій у США.

Про нові способи боротьби найбільших фармкомпаній світу із цією інфекцією – стаття The Wall Street Journal.

Респіраторно-синцитіальний вірус, або RSV, на певному етапі заражається практично все населення. У більшості хворих виникають симптоми, схожі на застуду. Однак це може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, таким як проблеми з диханням та пневмонія у немовлят і людей похилого віку.

Відео дня

Вірус протягом десятиліть уникав зусиль з розробки вакцини, включаючи серйозну невдачу у 1960-х роках, коли експериментальна вакцина завдала шкоди деяким дітям під час тестування. RSV є однією з останніх дитячих хвороб, для яких не існує затвердженої вакцини.

В даний час кілька виробників ліків, включаючи Pfizer Inc., Johnson & Johnson, Moderna Inc. та GlaxoSmithKline PLC, тестують щеплення, які, за словами фахівців з інфекційних захворювань, обіцяють безпечне запобігання зараженню RSV. Початкова розробка більшості цих вакцин передувала нинішній пандемії, але, на думку аналітиків, швидкий успіх пошуку ефективних вакцин проти COVID-19 активізував зусилля по RSV.

Якщо великі дослідження, що проводяться на десятках тисяч суб'єктів, підтвердять безпеку та ефективність, Pfizer, J&J та GlaxoSmithKline заявляють, що планують подати заявку на схвалення регулюючих органів вже наприкінці цього року. Щеплення можна робити людям похилого віку або вагітним жінкам, щоб захистити їх новонароджених від RSV в перші кілька місяців життя. Sanofi SA і AstraZeneca PLC розробляють ліки на основі антитіл, які можна було б давати безпосередньо новонародженим для запобігання захворюванню на RSV.

"Ефект буде величезним", - сказала доктор Джанет Інглунд, спеціаліст з респіраторних вірусів у дитячій лікарні Сієтла, яка зосередилася на дослідженнях RSV. "Це змінить показники шпиталізації. Маленьким дітям не потрібно буде так часто приходити до лікарні".

Вакцини проти RSV можуть стати важливим новим джерелом прибутку для виробників ліків. Аналітики SVB Leerink підрахували, що ринок вакцин проти RSV може досягти щонайменше $10 млрд. Цього місяця Pfizer погодилася придбати ReViral Ltd., яка займається розробкою препаратів для лікування RSV.

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США, щороку інфекції RSV призводять до госпіталізації близько 58 000 дітей віком до 5 років та 177 000 госпіталізацій дорослих у віці 65 років та старших. У той час як більшість дітей виживає, RSV щорічно вбиває до 500 дітей у США і близько 14 000 людей похилого віку щорічно — втрати, що наближаються до грипу.

Що стосується літніх людей, "якщо у людини хронічне захворювання легень або якщо у нього був серцевий напад або якесь серйозне захворювання, він наражається на підвищений ризик смерті від інфекції RSV", — сказав Х. Коді Мейснер, начальник відділу дитячі інфекційні захворювання в Медичній школі Університету Тафтса.

Як і у випадку з грипом, сезон RSV зазвичай триває з пізньої осені до весни. Пандемія COVID-19 порушила цю модель, оскільки дистанціювання та масочний режим пригнічували RSV у звичайному сезоні 2020-21 років. Але минулого літа захворюваність різко зросла, оскільки люди вживали менше запобіжних заходів.

За відсутності вакцини деяким немовлятам з високим ризиком серйозного захворювання RSV, наприклад, недоношеним дітям, з кінця 1990-х років давали профілактичний препарат під назвою Сінагіс. Хоча було показано, що він знижує ризик госпіталізацій, пов'язаних з RSV, лікарі кажуть, що він занадто дорогий і його необхідно часто вводити протягом сезону RSV.

Експериментальна вакцина Pfizer на основі білка RSV, відома як RSVpreF, дала, за словами компанії, багатообіцяючі результати у проміжному дослідженні вагітних жінок у 2020 році.

В даний час виробник ліків проводить велике дослідження за участю до 10 тис. вагітних жінок і чекає перших результатів до кінця червня. Дослідники відстежують, чи демонструють діти, народжені вакцинованими матерями, нижчий рівень інфекцій нижніх дихальних шляхів, ніж діти, народжені матерями, які отримували плацебо у дослідженні.

Pfizer очікує, що кожна вагітна жінка буде регулярно отримувати вакцину, подібно до того, як вакцина Tdap рекомендується під час вагітності для захисту новонароджених від кашлюку або кашлюку, сказав Білл Грубер, старший віце-президент з клінічних досліджень і розробок вакцин в компанії.

Проблеми без хмари все ще гальмують зусилля. GlaxoSmithKline у ​​лютому припинила набір у велике дослідження своєї вакцини у вагітних жінок, пославшись на невизначений сигнал безпеки, отриманий в результаті випробування. GlaxoSmithKline розслідує це питання, сказав Роджер Коннор, президент відділу вакцин компанії. Він відмовився описати характер проблеми.

За словами Коннора, пауза в дослідженнях не впливає на випробування вакцини GlaxoSmithKline RSV у літніх людей, яке триває. Компанія очікує на результати цього дослідження у людей віком 60 років і старших до середини року.

Вакцина J&J проти RSV була на 80% ефективна для захисту від захворювань нижніх дихальних шляхів, спричинених RSV, у проміжному дослідженні у дорослих 65 років і більше. Компанія тестує вакцину в рамках більшого дослідження на пізніх стадіях та очікує отримати результати наприкінці цього року.

J&J також вивчає можливість використання вакцини проти RSV для захисту дітей, але поки що не проводила великомасштабних випробувань, сказала Пенні Хітон, голова глобального терапевтичного спрямування вакцин у науково-дослідному підрозділі J&J Janssen.

Moderna розробляє вакцину проти RSV, яка, на відміну від інших, не містить білка F з RSV. Натомість, як і у випадку вакцини COVID -19, вакцина Moderna RSV містить інформаційну РНК генетичного матеріалу, яка закодована таким чином, щоб інструктувати клітини людини виробляти F-білок, що, у свою чергу, викликає імунну відповідь.

Moderna також досліджує вакцину, яка могла б боротися з RSV та грипом та забезпечувати бустер COVID-19 за одну ін'єкцію.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки