Вакцинація від COVID-19 при розсіяному склерозі: що відомо

Вакцинація від COVID-19 при розсіяному склерозі: що відомо

Національне товариство розсіяного склерозу США повідомило, що люди з розсіяним склерозом, повністю імунізовані від COVID-19 мРНК-вакцинами Pfizer-BioNTech або Moderna мають право на отримання бустерної дози. Це відноситься до людей будь-якого віку старше 12 років.

Повідомлення було опубліковано вчора на вебсайті організації. Воно засноване на нових рекомендаціях, які написані з урахуванням наявних сьогодні даних досліджень групою неврологів і експертів по розсіяному склерозу.

FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США) схвалило введення додаткової дози вакцини проти коронавірусу людям, у яких очікується відсутність нормальної або адекватної імунної відповіді на перші дві дози. Згідно з останніми даними, для пацієнтів з розсіяним склерозом, які використовують певні методи терапії, характерна знижена або відсутня відповідь антитіл на вакцину.

Відео дня

Заступниця віцепрезиденту з доступу до охорони здоров'я Національного товариства розсіяного склерозу Джулі Фіол сказала, що важливо, щоб пацієнти знали про цю можливість і обговорили термін її введення зі своїм лікарем.

Ті, кому може допомогти бустерна доза вакцини від COVID-19, включають пацієнтів з розсіяним склерозом, які використовують методи лікування, що впливають на імунну систему більш сильно, ніж інші. До них відноситься:

  • Модулятори сфінгозін- 1-фосфатних рецепторів: фінголімод (Gilenya), сіпонімод (Mayzent), озанімод (Zeposia) і понесімод (Ponvory).

  • Моноклональні антитіла проти CD20: окрелізумаб (Окревус), офатумумаб (Кесімпта), ритуксимаб (Рітуксан) і відповідні біосіміляри.

  • Алемтузумаб (Лемтрада).

Поки немає даних, які б підтверджували необхідність у бустерній дозі пацієнтам, які отримали вакцину Johnson & Johnson. Для цієї групи людей FDA і Центри з контролю і профілактиці захворювань розробляють рекомендації. Після завершення роботи над документом Національне товариство розсіяного склерозу оновить дані.

Сам по собі розсіяний склероз не робить негативний вплив на імунну систему, але деякі методи лікування хвороби можуть змінити імунну систему і знизити реакцію організму на вакцинацію.

За даними Товариства, пацієнти з розсіяним склерозом, які використовують терапію, яка виснажує В-клітини, краще відповідають на вакцинацію, якщо вони отримують вакцину через три місяці або більше після останньої дози терапії розсіяного склерозу.

Дані показують, що пацієнти з розсіяним склерозом не більше сприйнятливі до інфекції COVID-19, тяжких захворювань або смерті, ніж пацієнти без цієї супутньої хвороби. Однак певні групи пацієнтів, наприклад, ті, хто отримує лікування, що виснажує В-клітини, більш сприйнятливі до важкого COVID-19.

Раніше, в березні цього року, вже повідомлялося про те, що терапія, що модифікує хворобу, може впливати на силу імунної відповіді. При цьому немає ніяких підстав вважати, що будь-яка з дозволених вакцин якоюсь мірою більш небезпечна для людей з розсіяним склерозом, які отримують будь-який вид терапії.

Пацієнтам в цілому рекомендувалося вакцинуватися в міру доступності препарату, оскільки важливіше отримати вакцину, ніж намагатися розрахувати найкращий час для її введення в залежності від лікування.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки