Вчені терміново вивчають смертоносний індійський штам COVID-19

Вчені терміново вивчають смертоносний індійський штам COVID-19

Потенційно небезпечний штам коронавируса, виявлений нещодавно в Індії, можливо, не такий небезпечний, як вважалося.

Проте на сьогодні Індія сильно відстає в проведенні масового тестування, яке необхідно для відстеження динаміки поширення інфекції і кращого розуміння того, що відбувається, повідомляє Associated Press.

У понеділок Всесвітня організація охорони здоров'я (далі – ВООЗ, МедОбоз) визначила нову версію вірусу B.1.617, який отримав назву "індійського" як "штам, що викликає занепокоєння" замість "штам, що вимагає уваги".

Відео дня

Такі зміни в підході були зроблені на основі попередніх досліджень, після вивчення тих штамів, які були вперше виявлені в Великобританії, Південній Африці та Бразилії, але поширилися на інші країни.

Наявні дані показали, що цей штам має більш високий ступінь заразності, і може викликати більш важкі наслідки для хворого. А застосування антибіотиків для його лікування може викликати так званий "чорний грибок", що вражає слизові, в тому числі в легенях.

"Нам потрібно набагато більше інформації про цей штам вірусу", - сказала Марія Ван Керховена, технічний керівник ВООЗ по COVID-19. Вона наполягає на тому, що для вивчення нового штаму необхідне проведення секвенування виявлених зразків. При секвенування біополімерів (білків і нуклеїнових кислот - ДНК і РНК) штаму вчені отримують додаткову інформацію, що дозволяє глибше вивчити цей новий підвид інфекції. "Нам потрібно більше секвенування, причому цільового, яке буде проведено не тільки в Індії, але і в інших країнах, щоб ми знали, скільки цього вірусу циркулює".

Віруси постійно мутують, і сплеск зараження в Індії привів до появи нових можливостей для появи нових штамів.

На жаль, Індія занадто повільно почала генетичний моніторинг, необхідний, щоб побачити, чи відбуваються ці зміни і чи роблять вони коронавірус більш заразним або смертельним.

Вчені терміново вивчають смертоносний індійський штам COVID-19

Нові штами також необхідно контролювати, щоб побачити, чи допомагають мутації вірусу уникнути впливу імунної системи, що може призвести до повторних інфекцій або зробити вакцини менш ефективними. На даний момент ВООЗ підкреслила, що вакцини проти COVID-19 ефективні для запобігання хворобам і смерті людей, інфікованих "індійським" штамом.

Індійські вчені говорять, що їх роботі перешкоджають бюрократичні перепони і небажання уряду ділитися життєво важливими даними. В Індії секвенують лише близько 1% всіх випадків хворих, і не всі результати завантажуються в глобальну базу даних геномів коронавируса.

Коли секвенування недостатньо, з'являться "сліпі плями", і ще більше тривожних мутацій можуть залишитися непоміченими, поки вони не стануть широко поширеними, сказала Аліна Чан, науковий співробітник Інституту Броуд Массачусетського технологічного інституту і Гарварда, яка відстежує глобальні зусилля з секвенування.

Вперше виявлений в прибережному штаті Махараштра в минулому році, новий варіант зараз виявлений у 27 обстежених штатах. Тим часом кількість випадків, вперше виявлених в Великобританії, знизилося в Індії за останні 45 днів.

Представники органів охорони здоров'я Індії попередили, що ще занадто рано приписувати зростання захворюваності в країні виключно новому штаму COVID-19. Експерти відзначають, що поширення могло бути викликано рішенням уряду не припиняти релігійні збори і багатолюдні передвиборні мітинги.

Секвенування було безсистемним у всьому світі

Зусилля з секвенування в Індії були безсистемними. За словами Чана, країна завантажує 0,49 послідовності на 1000 випадків в GISAID, глобальний проект з обміну даними по COVID-19. США, у яких були свої проблеми з генетичним моніторингом, завантажують близько 10 з 1000 випадків, в той час як Великобританія робить це приблизно 82 на 1000 випадків.

В кінці минулого року урядовим установам Індії було наказано купувати матеріали для лабораторій, де тільки можна. Це виявилося неможливим, оскільки всі матеріали для секвенування були імпортовані. Як сказав Анураг Агарвал, директор Інституту геноміки та інтегративної біології, перешкоди були серйозними, але його лабораторія змогла знайти обхідні шляхи і продовжити секвенування.

Інші лабораторії цього не зробили, і вчені сказали, що це повинно було статися, коли Індія посилила секвенування, тому що в той час число випадків зменшувалося.

"Навіть після того, як 18 січня розпочали роботу 10 лабораторій, які можуть секвенувати 7500 зразків щотижня, фактична робота не почалася до середини лютого через інші логістичні проблеми", - сказав доктор Шахід Джаміль, вірусолог, який очолює науково-консультативну групу, яка консультує консорціум.

Вчені терміново вивчають смертоносний індійський штам COVID-19

На той час кількість випадків захворювання в Індії почала зростати.

Джаміль сказав, що в Індії секвеновано близько 20 000 зразків, але тільки про 15 000 було повідомлено публічно, оскільки в деяких з них були відсутні важливі дані. За його словами, до кінця минулого місяця третина надісланих зразків, була непридатною для використання.

А тепер, коли вибухнула епідемія, вірус заразив багатьох співробітників лабораторій, які виконують цю роботу.

"Багато хто з наших лабораторій стикається з цією проблемою", - сказав він.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки