Виявлена відмітна ознака COVID-19 у дітей

Виявлена відмітна ознака COVID-19 у дітей

Результати нового дослідження, опублікованого в кінці серпня в журналі Seizure, показують, що у дітей, на відміну від дорослих, першим і основним проявом COVID-19 можуть бути судоми, включаючи епілептичний статус.

Поява судом може відзначатися навіть у дітей, які не страждають на епілепсію в анамнезі. Захворювання може не супроводжуватися лихоманкою або іншими симптомами важкого перебігу COVID-19. На думку дослідників, поява судом повинна розглядатися як серйозна підозра на зараження, це допоможе в постановці раннього діагнозу і своєчасному проведенні необхідних заходів інфекційного контролю.

За словами доктора медицини, директора відділення дитячої неврології та співдиректора Медичного центру Хадасса, Єрусалим, Ізраїль, Таль Гілбоа, це дослідження можна використовувати для підвищення обізнаності про прояви COVID-19 у дітей, несхожих на грип.

Відео дня

В кінці серпня повідомлялося, що щотижневі випадки захворювання дітей COVID-19 в США різко зросли – майже на 50%, що є найвищим показником з моменту піку пандемії в середині січня.

Подробиці роботи

Серед 175 дітей, яким був поставлений діагноз гостра інфекція SARS-CoV-2 у відділенні невідкладної допомоги протягом 10 місяців у 2020 році у 6% (11 осіб, 7 з них хлопчики), були судоми. Дослідники відзначають, що у дорослих з COVID-19 цей симптом відзначається менш ніж у 2% випадків.

Вік дітей з нападами варіював від 6 місяців до 17 років (середній вік 11,5 років). Ніхто з них не переносив хворобу у важкій формі, що вимагає штучної вентиляції легенів або гемодинамічної підтримки. У шести з 11 дітей була лихоманка.

У семи з дітей в анамнезі був неврологічний розлад: у п'яти – епілепсія, в одного – одиничний неспровокований напад за 3 роки до госпіталізації, в одного – розумова відсталість. У трьох дітей були неконтрольовані судоми, попри відповідне лікування протисудомними препаратами.

У 9 з 11 дітей спостерігалися генералізовані тоніко-клонічні судоми. В однієї дитини з попередньою історією неконтрольованої епілепсії з декількома типами нападів був фокальний тонічний напад. У наймолодшого пацієнта, 5-місячної дитини, розвинувся двосторонній асиметричний тоніко-клонічний напад.

Дослідники відзначають, що п'ятеро з 11 дітей страждали судомною депресією, ні в одного не було в анамнезі попереднього епілептичного статусу, і в жодного не було нападів в анамнезі.

Хоча молодий вік, особливо молодше 12 місяців, є відомим фактором ризику епілептичного статусу, четверо з п'яти пацієнтів з цим діагнозом були в віці від 5 до 17 років. Всі п'ять дітей з епілептичним статусом відповіли на лікування протисудомними препаратами.

Всі 11 дітей повністю одужали в лікарні, хоча подальше спостереження необхідно для визначення довгострокових наслідків.

За словами Гілбоа, дітей, які не страждають на епілепсію в анамнезі, і дітей з добре контрольованою епілепсією, у яких спостерігаються проривні напади, незалежно від температури тіла потрібно розглядати як потенційно інфікованих SARS-CoV-2.

Обмеження дослідження

Коментуючи цю роботу доктор медичних наук, професор неврології та педіатрії Медичної школи Університету Джона Хопкінса Карл Е. Стафстром сказав, що це перша робота, яка помітила подібний зв'язок. Щоб оцінити її значення, необхідні додаткові дані з інших установ.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки