Захист від коронавірусу: інфекціоністка пояснила, чи допоможуть маски

Захист від коронавірусу: інфекціоністка пояснила, чи допоможуть маски

Медичні маски не захистять здорову людину від ризиків заразитися новим китайським коронавірусом під назвою 2019-nCoV.

Про це попередила в ефірі ObozTV лікарка-інфекціоністка Євгенія Менжуліна. Вона наголосила, що маски потрібно надягати хворим – тим, у кого спостерігаються прояви респіраторних інфекцій. Так вони зможуть убезпечити своє оточення.

"Маски потрібні для того, щоб зменшити контакт хворої особи зі здоровим населенням. Тому насамперед її потрібно надягати на людину, яка почувається погано, у якої клінічні прояви будь-якого респіраторного захворювання. Це може бути кашель, нежить, першіння в горлі, підвищення температури тіла", – пояснила лікарка.

Відео дня

За її словами, здорові захисної маски не потребують.

Читайте: "П'ємо вітаміни і не боїмося!" Українка розповіла, як китайці борються з коронавірусом

Також Менжуліна зазначила, що популярне зараз питання про те, яким боком правильно носити медичні маски, не суттєве.

"Як зручно – так і надягайте. Чи білим до обличчя, чи синім. Якби це було настільки критично, то на них було би прописано, де внутрішня сторона, а де зовнішня", – заявила інфекціоністка.

"Головне, щоб був міцний механічний бар'єр. Це може бути навіть шматок щільної тканини. Єдина умова – щоб людина не задихнулася через цю тканину, щоб вона могла зробити вдих. Цього достатньо", – уточнила вона.

Читайте: Коронавірус – ще "квіточки": названі найстрашніші епідемії у світі

Водночас медичка порадила обирати маски-респіратори.

"Найкраще – маска-респіратор. Тоді всередині циркулює повітря, яке під час виходу з маски проходить через фільтр у респіраторі", – пояснила вона.

"Якщо такого засобу поруч немає, то підійде звичайна – тришарова марлева або із синтетичного матеріалу", – додала Менжуліна.

Маски від коронавірусу не врятують, але можуть стримати його поширення

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • За даними на ранок 29 січня, кількість інфікованих коронавірусом 2019-nCoV перевищила 6100 осіб, понад 130 із них померли.

  • В осередку епідемії – китайському мегаполісі Ухань, де проживають майже 11 мільйонів осіб – запроваджено суворий карантин.

  • Попри це, випадки коронавірусу 2019-nCoV, окрім Китаю, вже зафіксовані в 15 країнах світу. Серед них Таїланд, Сінгапур, Малайзія, Японія, Австралія, США і Франція.

  • В Україні було кілька випадків підозри на уханьський коронавірус, однак вони не підтвердилися.

  • Водночас спалах вірусу активізував шахраїв, які продають вакцину, якої не існує, і "чудодійні" маски.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня в будні о 10:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки