П’ять ворогів здорового сну: які продукти не варто споживати на ніч

Безсоння мучить багатьох людей

Вам знайоме це відчуття – наче і проблем нових не додалось, і вечір був спокійний, і вечеря смачна, а сон ніяк не йде. Жодні методи типу рахування овець, медитацій і провітрювання кімнати не допомагають, і ви безцільно вовтузитесь у ліжку.

Видання SciTechDaily стверджує: ключ до проблеми міг бути саме у вашій тарілці або чашці. Адже заважати засинанню і нормальному повноцінному сну здатна не тільки кава. Ось п’ять продуктів, які здатні зіпсувати вам нічний відпочинок.

Жирна їжа

П’ять ворогів здорового сну: які продукти не варто споживати на ніч
Відео дня

Ніде правди діти – продукти з насиченими жирами дуже смачні. Це і червоне м'ясо, і сири, і кондитерські вироби, і все, що містить пальмову та кокосову олії. Але є одне "але" – якщо наїстись такої їжі на ніч, тим більше, якщо при цьому вечеря буде бідною на клітковину і багатою на білки (наприклад, те ж м'ясо), проблеми зі сном вам майже гарантовані, бо організму буде непросто впоратись із травленням такої смакоти. Готуйтесь часто прокидатись, а потім куняти весь наступний день.

Шоколад

П’ять ворогів здорового сну: які продукти не варто споживати на ніч

Замінити в другій половині дня каву на какао або чай із шоколадкою може здаватись доброю ідеєю для тих, хто має проблеми зі сном. Поки ви не дізнаєтесь, що у 100 грамах шоколаду міститься майже 45 міліграмів кофеїну. А це приблизно як у маленькій чашці еспресо або у половині чашки капучино. Така от неприємна несподіванка.

Цукор

П’ять ворогів здорового сну: які продукти не варто споживати на ніч

Як показали дослідження, солодощі на ніч – хоч вишуканий десерт, хоч звичайна цукерка – здатні відчутно скоротити фазу повільного сну, необхідну для глибокого відпочинку та відновлення організму. Також споживання солодкого та інших "швидких" вуглеводів заважають нормальному засинанню і можуть спричиняти нічні напади голоду. А це вже не тільки безсоння, але і ризик набрати зайву вагу.

Алкоголь

П’ять ворогів здорового сну: які продукти не варто споживати на ніч

Чарчина чи келих вина на ніч – один з улюблених народних снодійних засобів. Алкоголь і справді допомагає швидше заснути. А от далі починаються проблеми. Заспокійливий ефект за кілька годин зникає і починається порушення сну. Недарма кажуть, що сон у п’янички міцний, але нетривалий. До того ж дослідження вказують, що снодійний ефект від алкоголю в принципі починає притуплятися після трьох підряд вечорів його вживання.

Пікантна їжа

П’ять ворогів здорового сну: які продукти не варто споживати на ніч

Страви, які мають виражений гострий, солоний чи кислий смак, сильно навантажують травну систему. Томатний соус, пекучий перець, соління, мариновані делікатеси на кшталт оливок і навіть молочні продукти, спожиті на ніч, можуть спровокувати печію, яка не дасть вам виспатись.

Що ж робити?

П’ять ворогів здорового сну: які продукти не варто споживати на ніч

Поглянувши на цей перелік, можна подумати, що чи не найліпший вихід – це взагалі не вечеряти. Але ж ні. Відчуття голоду так само заважає спати, як переповнений шлунок чи печія. І, знову ж таки, він може привести вас серед ночі до холодильника, що так собі рішення проблеми.

Тому дієтологи радять усе ж не пропускати вечірній прийом їжі, але обирати здорові та легкі для травлення продукти. В ідеалі – щось багате на клітковину, тобто овочі чи фрукти. Вони не перевантажують травну систему і не заважають здоровому сну. Якщо ж перегляд способу харчування не допомагає вам заснути ввечері, тоді не зволікайте з візитом до лікаря, безсоння – далеко не безневинне порушення.

Як писав OBOZREVATEL, існує цілий перелік симптомів, які вказують на серйозні розлади сну, і ігнорувати їх в жодному разі не можна.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки