Реформа охорони здоров'я: названі чотири кроки до нової медицини
Для того, щоб реформа системи охорони здоров'я в Україні пройшла успішно, необхідно зробити деякі кроки, які стануть запорукою успіху.
Відповідні поради озвучив губернатор Одеської області Максим Степанов, у якого є медична освіта, в інтерв'ю ZN.UA.
Отже, експерт радить піти за наступним шляхом:
1. Чітко визначитися з майбутньою соціально-економічною моделлю системи охорони здоров'я.
"Моя думка - потрібно кілька джерел фінансування медицини. Це гроші бюджетів всіх рівнів, кошти, отримані від обов'язкового і добровільного медичного страхування. Це можуть бути і гроші для реалізації спеціальних медичних программ.Частний бізнес також може зіграти важливу роль як потужне джерело", - наголосив Степанов.
Читайте: Медична реформа: українцям пояснили, кого не будуть лікувати безкоштовно
2. Необхідно ухвалити весь пакет нормативних актів.
"Ці документи не повинні викликати ні в кого питань. Як у пацієнтів, так і у лікарів. Під цю реформу повинна бути розроблена дорожня карта з жорсткими тимчасовими критеріями. Досить докладна. Реформа стосується всіх 40 млн людей, що живуть у нашій країні. Тому ухвалення таких документів є життєвою необхідністю", - пояснив губернатор.
3. Визначити роль приватного бізнесу.
"Крім приватних клінік, яких може бути будь-яка кількість, ми можемо залучати приватний бізнес у ту частину медичної інфраструктури, яка вимагає обов'язкового технічного переоснащення та оновлення. Якщо розраховувати тільки на державні кошти, то процес переоснащення всіх лікарень у нас займе десятиліття", - пояснив Степанов.
Читайте: Медична реформа ухвалена: що потрібно знати українцям
4. Реформувати систему забезпечення людей ліками.
"В Україні максимально ефективно повинна працювати програма реімбурсації. І тут, я вважаю, не потрібно винаходити велосипед. Більшість ліків повинні відпускати в аптеках виключно за рецептом. Україна "унікальна" тим, що у нас 85% ліків в аптеках купують без призначення лікаря. Це неприпустимо", - наголосив Степанов.
Як повідомляв "Обозреватель", напередодні голова МОЗ Уляна Супрун заявила, що медична реформа повністю підтримана Верховною Радою і набуде чинності в 2018 році.
Раніше був опублікований повний текст ухваленого законопроекту про медреформу.
В уряді також оприлюднили перелік медичних послуг, які будуть оплачуватися за рахунок держави внаслідок медичної реформи.