Рятівник ДНК: вчені розгадали, для чого потрібен сон

15,8 т.
Сон

Сон відновлює пошкоджені ділянки ДНК, які накопичуються за час денної активності.

Таке відкриття зробили дослідники з Університету імені Бар-Ілана в Ізраїлі, передають "Вести.Ру".

Вчені провели спостереження за рибками даніо-реріо, чий мозок схожий із людським. За допомогою мікроскопів вони порівняли рух ДНК і ядерних білків у клітинах всередині рибок, коли ті рухаються і сплять.

Читайте: З'ясувалася таємниця продовження життя за допомогою сну

Рятівник ДНК: вчені розгадали, для чого потрібен сон
Відео дня

Результати досліджень показали, що хромосоми більш активні вночі, коли тіло рибки відпочиває, але саме ця підвищена активність дозволяє ефективно відновлювати пошкодження ДНК, викликані радіацією, окислювальним стресом і активністю нейронів.

Вчені вважають, що виявили причинно-наслідковий зв'язок між сном, динамікою хромосом, нейрональною активністю і відновленням ДНК, які мають величезне значення для всього організму.

Саме тому, вважають вони, сон не втратив своєї важливості протягом мільярдів років.

Рятівник ДНК: вчені розгадали, для чого потрібен сон

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені з'ясували, що щоденний сон менше семи годин може призвести до розвитку атеросклерозу та інсульту.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки