Щеплення від грипу: медик пояснив, кому воно потрібне

Щеплення від грипу: медик пояснив, кому воно потрібне

Щеплення від грипу слід робити дітям, що перебувають в дитячому колективі, дорослим, що за родом діяльності пов'язані з великим скупченням людей, а також тим, чий імунітет ослаблений з тих чи інших причин.

Про це в ефірі "Обозреватель.TV" розповіла дільничний лікар Рита Гофман.

"Щодо щеплень від грипу, то, в першу чергу, це стосується груп ризику. Дітей, які ходять в дитячі навчальні заклади та садки, у яких є хронічні інфекції носоглотки і горла, дітей з імунодефіцитами, онкохворих, які проходять хіміотерапію й інші агресивні види лікування, людей з аутоімунними захворюваннями, які приймають гормони, людей з ожирінням, у яких є інші хворобливі прояви, зокрема, гіпертонія, подагра тощо", - пояснила медик.

Відео дня

Крім того, зробити щеплення від грипу вона порекомендувала людям у віці старше 60-65 років, "у яких серйозні проблеми зі здоров'ям і низка хронічних захворювань". Щеплення не завадить і людям з серйозними серцево-судинними захворюваннями і "хронічними захворюваннями респіраторного тракту" - "з хронічними бронхітами, гайморитом, тонзилітом, з частими ангінами", - продовжила Рита Гофман.

За її словами, дуже бажано робити щеплення "жінкам фертильного періоду, які можуть завагітніти", оскільки в разі вагітності подібні щеплення вже протипоказані.

І, нарешті, медик звернула увагу на тих, хто на роботі змушений контактувати з великою кількістю людей. Крім лікарів, продавців, вихователів і вчителів, вона назвала і офісних працівників - щеплення буде не зайвим в разі, якщо вони працюють у приміщеннях, де знаходиться 50-100 чоловік, де працює примусова вентиляція і повітря пересушене.

Повну версію розповіді Ріти Гофман дивіться тут:

Як писав "Обозреватель", раніше Рита Гофман розповіла про штами грипу, які очікуються в Україні в поточному сезоні.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки