МоваЯзык

/ Сексуальне здоров'я

Секс та імунітет: лікар розповів про важливий зв'язок

Відсутність сексу може позначатися як на фізичному, так і на психологічному стані людини; зокрема, може знижуватися як імунітет, так і самооцінка.

Про це "Обозревателю" розповів психотерапевт, сімейний психолог, сексолог Олександр Коломійчук.

"Секс і здоров'я - як фізичне, так і психічне - дуже пов'язані між собою. Не випадково існує таке поняття як "сексуальне здоров'я", що означає здорову сексуальну функцію в здоровому тілі при здоровому дусі", - сказав він.

У цьому контексті сексолог зауважив: "Наприклад, у чоловіка є велика сексуальна потреба, у нього сильна сексуальна конституція, а реалізувати її він не може. Природно, він буде страждати. Це викликає фізичний дискомфорт, тому що накопичується сексуальна напруга, а можливості реалізувати цю потреба немає. Людина відчуває себе некомфортно, вона може ставати агресивною, дратівливою, може навіть знижуватися імунітет, тому що придушення потреб вимагає сил".

У той же час Олександр Коломійчук звернув увагу на не менш важливий психологічний аспект. "Для психічного здоров'я це важливо, тому що це дозволяє відчувати себе повноцінною людиною, коханим, цікавим для когось. Він реалізує не лише сексуальну функцію, а й функцію спілкування, причетності, взаємодії з іншою людиною".

Консультації психотерапевта, сімейного психолога, сексолога Олександра Коломійчука http://avkol.kiev.ua/

Як пояснив медик, в цьому контексті відсутність сексу негативно впливає на самооцінку людини. Особливо вразливі підлітки і старші люди. Для перших відсутність сексу викликає комплекс неповноцінності і почуття непотрібності, для других нагадує про настання старості.

Як писав "Обозреватель", раніше вчені встановили, скільки сексу потрібно для щастя.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "Ексклюзив" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
2
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини