Сезон походів і прогулянок: як позбутися від кліщів підручними засобами
Для того щоб витягти кліща під час прогулянки або більш тривалого походу на природу, досить мати під рукою звичайнц нитку.
Про це в ефірі ObozTV заявив лікар-інфекціоніст Аркадій Митлошук.
"Найоптимальнішим методом буде зав'язування нитки між його хоботком і шкірою, і розхитуючи кліща, витягнути його. Після цього кліща бажано оглянути. Головне, щоб витягнувся хоботок. Залишений в рані хоботок викликає вторинне запалення і його повторно потрібно буде видаляти. У лікарні це зробить хірург", - зазначив він.
За його словами, місце укусу треба обробити йодом, спиртом або одеколоном, а після відпочинку все одно відвідати лікаря.
"Завжди потрібно мати на увазі, що кліщ повзе від низу до верху. Не буває такого, щоб він впав на голову і почав лізти на ноги. Бажано ходити по середині стежок, носити одяг з манжетами, широкополі капелюхи, не використовувати в лісі парфумів і речовин із запахом, які можуть цих кліщів приваблювати", - додав медик.
Читайте: Увага, кліщі: в Україні активізувалися кровопивці
При цьому Митлошук не виключив того, що симптоми зараження можуть проявлятися навіть тоді, коли людина і не підозрювала про укус.
"Якщо потім людина звертається із захворюванням, яке переносить кліщ - кліщовий бореліоз або хвороба Лайма, то при певному відсотку випадків люди заперечують факт присмоктування кліща", - зазначив лікар.
Як повідомляв "Обозреватель", раніше українцям розповіли, за яких температур активізуються кліщі.