МоваЯзык

/ Новини здоров'я

''Стара сперма'': з'ясувався секрет народження довгожителів

"Старі" сперматозоїди забезпечують народження більш здорового потомства з підвищеною вірогідністю довгожительства.

Вони володіють різним генетичним матеріалом, що і впливає на особливості потомства, з'ясували вчені з Уппсальского університету (Швеція), передає MedDaily.

Так, у рамках дослідження фахівці виконали серію екстракорпоральних запліднень (ЕКО), використовуючи статеві клітини самців і ікринки самок рибок даніо-реріо. При цьому еякулят самців, призначений для запліднення, ділився на дві категорії: з короткоживущими сперматозоїдами (використовувалися відразу після забору матеріалу) і з довгоживучими сперматозоїдами.

З'ясувався секрет народження довгожителів

Ілюстрація

У результаті з'ясувалося, що завдяки "старій" спермі воно росте більш здоровим і має більше шансів поповнити собою ряди довгожителів.

"Потомство, отримане за допомогою довгоживучих сперматозоїдів, набагато більш пристосоване, ніж їх брати і сестри, породжені короткоживучою спермою того ж самця, від однієї і тієї ж самки. Зокрема, рибки, отримані в результаті запліднення долгоживучою спермою, повільніше старіли, а протягом життя виробляли більше численних і здорових нащадків", — заявила провідний автор дослідження Симона Іммлер.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені підтвердили, що молоді дівчата мають більше шансів виносити здорову дитину, ніж жінки 30-40 років.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Місце
0
Коментарі
1
3
Смішно
19
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини