МОЗ ввів нові вимоги для стоматологів

18,2 т.
МОЗ ввів нові вимоги для стоматологів

МОЗ ввів нові вимоги для стоматологічних кабінетів.

Як повідомляє прес-служба відомства, основні зміни повинні посилити безпеку медпрацівників при роботі з рентгенівським обладнанням і дозволять використовувати сучасні рентгенівські апарати в стоматологічних кабінетах і клініках відповідно до Європейських вимог.

Так, 14 листопада 2017 року набули чинності нові вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур для стоматології.

Відео дня

"Тепер стоматологічні кабінети з рентгенівським обладнанням можуть розміщуватися у житлових будинках і громадських будівлях за умови дотримання чітко встановлених вимог. Також зміни в державних санітарних нормах роботи стоматологічних рентгенівських апаратів дозволяють використовувати в роботі сучасне обладнання: дентальний рентгенівський апарат, конусно-променевий комп'ютерний томограф, пантономограф і ортопанотомограф", - повідомляє МОЗ.

У стоматологічних кабінетах повинні робити не більше 100 знімків на тиждень при проведенні прицільних рентгенівських досліджень і не більше 50 - при використанні ортопантомографа. Це дозволить уникнути перевищення річної дози опромінення медичного персоналу.

"Вимоги до роботи обладнання посилюють безпеку не тільки медичного персоналу, а й громадян, які проживають у будинках де є стоматологічні кабінети і клініки. Якщо стоматологічні кабінети розташовані в старих житлових будинках, необхідно враховувати матеріали і товщину міжповерхового перекриття. У разі необхідності потрібно робити спеціальний захист стелі для забезпечення надійного протирадіаційного захисту. Первинний промінь рентгенівського апарату заборонено направляти у сторону вхідних дверей або вікна першого поверху без захисних роллетів, - попереджають у відомстві.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", кореспондент BBC Future вивчила як наукові свідоцтва, так і помилки щодо поганого запаху з рота і підготувала кілька порад і викриттів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки