МоваЯзык

/ mamaclub

Супрун сказала, які щеплення треба зробити дорослим: опубліковано календар

Дорослим людям необхідні щеплення, навіть якщо вони отримували всі необхідні вакцини в дитинстві. Згодом треба повторювати ряд уколів від грипу, гепатиту А та вірусу папіломи людини.

Про це написала на своїй сторінці у Facebook виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Вона також показала список щеплень, і де можна купити вакцини.

За словами Супрун, навіть якщо людина кожні 10 років вакцинується від дифтерії і правця, все одно залишаються ще важливі препарати, які не входять до національного Календаря профілактичних щеплень. Держава їх не закуповує, але людина може самостійно придбати в аптеці.

Дорослій людині роблять щеплення

Дорослій людині роблять щеплення

Щороку треба робити вакцинацію від грипу. Це найефективніший і найбезпечніший метод захисту від цієї хвороби. Захисні антитіла у вакцинованої людини виробляються протягом двох тижнів — мінімум сім днів. Особливо вакцинація рекомендована тим людям, які належать до груп ризику:

  • вагітним на будь-якому терміні;

  • дітям від 6 місяців до 5 років;

  • людям з 65 років;

  • людям із хронічними захворюваннями (серцево-судинні хвороби, діабет, ожиріння, хронічні хвороби легенів, астма тощо);

  • люди, які у професійному житті можуть часто контактувати із хворими на грип, зокрема медичні працівники.

За даними Міністерства охорони здоров'я, цього року в аптеках доступні дві вакцини проти грипу: "Ваксигрип Тетра" можна застосовувати для щеплення дітей від трьох років, а "Джіс Флю" — від шести місяців.

Вакцинація проти вірусу папіломи дозволяє зупинити його передачу від людини до людини, краще захистити дівчат від ризику раку шийки матки, а як дівчат, так і хлопців — від раку ротової порожнини і горла, статевих органів і ануса.

Як пише Супрун, папіломавірус людини надзвичайно поширений. Найчастіше передається через статевий контакт, а більшість людей інфікується незабаром після початку статевого життя. Інфекція викликає рак шийки матки — один з найпоширеніших видів раку.

У більшості країн вакцину проти папіломавірусної інфекції вводять тільки дівчатам від 9 років, а також жінкам. Але в деяких країнах це щеплення рекомендують робити також і хлопчикам, наприклад, у Великобританії та Ізраїлі.

Залежно від типу препарату, для захисту від папіломавірусної інфекції треба ввести 2-3 дози вакцини.

Супрун рекомендує робити щеплення проти гепатиту А дорослим і дітям, оскільки спалахи цієї хвороби можуть траплятися в Україні через забруднення води. Вакцинацію від гепатиту А також варто провести, якщо ви подорожуєте до країн, де він поширений, зокрема — до країн Африки, Азії та Південної Америки.

Дітям від 1 року і дорослим вводять 2 дози вакцини від гепатиту А.

Для того, щоб дізнатися, коли і де потрібно вакцинуватися, виконувачка обов'язків міністра рекомендує проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем. А якщо людина пропустила планові щеплення, то треба зробити їх якомога швидше.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в Україні на постійній основі ввели заборону на вакцину від вітрянки "Варілрікс".

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Читайте всі новини по темі "Вакцинація в Україні та світі" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
4
3
Смішно
14
Цікаво
0
Сумно
1
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини