Супрун закликала скасувати медогляди: озвучено нюанс

55,8 т.
Супрун закликала скасувати медогляди: озвучено нюанс

Міністерство охорони здоров'я України запропонувало скасувати щорічні медогляди для державних службовців.

Як повідомила в Facebook в.о. глави відомства Уляна Супрун, відповідний проект наказу вже відправлений на підпис.

"За умови узгодження документу з Національним агентством України з питань державної служби та Державним управлінням справами, ми позбавимося ще одного бюрократичного бар'єру. Державні службовці зможуть вільно, як і всі інші, консультуватися щодо стану здоров’я у свого сімейного лікаря та проходити справді потрібні обстеження", - написала вона.

Відео дня

Вона нагадала, що держслужбовці від 2003 року зобов'язані проходити щорічні медогляди в медустановах, до яких приписана їх установа.

"Хворий ти або здоровий - якщо працюєш на держслужбі - змушений раз на рік проходити всіх лікарів без розбору, без права вибору медустанови і можливості відмовитися", - зазначила Супрун

За словами чиновниці, специфіка роботи держслужбовця не вимагає регулярного огляду здорових людей усіма можливими лікарями. А даний метод профілактики в принципі не визнається в розвинених країнах, де за станом здоров'я стежить сімейний лікар, а профілактичні медогляди проводяться за групами ризику.

"Регулярні огляди держслужбовців в Україні в основному перетворилися в обхід всіх лікарів з папірцем, щоб отримати позначку "для галочки", а не дійсно якісне обстеження", - додала в.о. міністра.

Супрун наголосила, що держслужбовці, як і вся країна, повинні самі вибирати свого сімейного лікаря, регулярно і безкоштовно його відвідувати, спілкуватися і отримувати рекомендації щодо необхідних для здоров'я і профілактики дій.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Супрун пояснила, як працюватиме нова швидка допомога.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки