МоваЯзык

/ Новини медицини

"Це катастрофа": в Україні оцінили кількість підроблених ліків в аптеках

За три роки, коли в Україні діяв мораторій на перевірку аптек, кількість підроблених лікарських препаратів на прилавках зросла в десятки разів.

Про це в ефірі програми "Кворум" на ObozTV заявив президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

"Спостерігав за тим, яка була катастрофа за останні 3-4 роки, коли перестали перевіряти. До 2013 року Держлікслужба говорила про 1% фальсифікату, в реальності було до 3%. Коли перестали перевіряти, повернулися до спокуси завезти якийсь непотріб. Це як в Африці - коли нема кому зупиняти і перевіряти, коли треба тільки, щоб бізнес розвивався, має бути до 40% фальсифікату", - зазначив Сердюк.

На думку, експерта, за місяць з часу скасування мораторію ситуація кардинально не поліпшилася, оскільки реальні перевірки ще не почалися.

"Коли ми говоримо про стан лабораторної служби, банально не можна перевірити (ліки), тому що немає реагентів. Також немає єдиних методик перевірки", - підкреслив він.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше Віктор Сердюк заявив, що українська охорона здоров'я за рівнем фінансування знаходиться на одному з останніх місць в Європі і порівняна з країнами Африки.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "Ліки в Україні" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
5
2
Смішно
0
Цікаво
7
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини