У Британії створили шолом, який може допомогти в полегшенні симптомів деменції. Фото

У Британії створили шолом, який може допомогти в полегшенні симптомів деменції. Фото

Фахівці Даремського університету у Великобританії презентували шолом, який за допомогою інфрачервоного світла може позбавити тих, хто страждає від деменції, симптомів захворювання. Зокрема, апарат здатний поліпшити рухові функції, пам'ять, швидкість обробки інформації та інші функції мозку.

Про нову розробку розказано в статті в журналі Photobiomodulation Photomedicine and Laser Surgery. Експерименти показали, що інфрачервоне світло здатне стимулювати мітохондрії (мініатюрні "енергетичні станції", яких у тілі людини міститься приблизно 2000 мітохондрій на одну клітину), тим самим підвищивши вироблення аденозинтрифосфату, необхідного для енергетичного обміну в клітинах.

У сам шолом вмонтовано 14 світлодіодних ламп, які випромінюють інфрачервоне світло з довжиною хвилі 1060-1080 нм.

Відео дня
Терапія може підвищити рівень оксиду азоту і поліпшити кровопостачання мозку.

Дослідники розповіли, що випробували свій шолом на здорових британцях старших за 45 років. Вони двічі на день протягом декількох тижнів користувалися пристроєм. Імітацію пристрою отримала контрольна група.

Після закінчення експерименту фахівці оцінили пам'ять, вербальні та моторні навички учасників дослідження. З'ясувалося, що у тих, хто отримував терапію, покращилися рухові функції, пам'ять, швидкість обробки інформації та інші функції мозку. При цьому, жодних скарг на побічні ефекти від них не надійшло.

Дослідники відзначили, що вже тестували аналогічний пристрій на людях із деменцією. І їм вдалося домогтися поліпшення стану пацієнтів, але, як відзначили вчені, технологія все ще вимагає більш ретельного вивчення.

Терапія інфрачервоним світлом здатна допомогти боротися із симптомами деменції.

Деменція – це захворювання, в процесі якого знижуються когнітивні здібності хворого. Захворювання викликає поступове погіршення пам'яті, розумових здібностей, здатності орієнтуватися в часі та просторі, а також здатності впізнавати людей і предмети.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені з'ясували, що в окремих випадках коронавірус може призвести до деменції пацієнта.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки