У кожному зоопарку: назвали тварину, здатну перемогти будь-який рак

24,5 т.
У кожному зоопарку: назвали тварину, здатну перемогти будь-який рак

Нефункціональний ген (псевдоген) у слонів, названий інгібітором лейкемії 6 (LIF6), здатний знищувати дефектні клітини, запобігаючи розвитку раку.

Цього висновку дійшли вчені Чиказького університету. Від раку в усьому світі помирає 17% людей, однак у слонів захворюваність набагато менша і становить не більше п'яти відсотків, передає "Лента.ру".

Відомо, що у клітинах слонів є 20 копій гена р53, який робить клітини більш чутливими до пошкодженої ДНК.

У слонів існує вісім LIF-генів, але тільки LIF6 здатний ставати функціонуючим. За оцінкою вчених, ця здатність до перемикання активності з'явилася приблизно 25-30 мільйонів років тому і стала вирішальним фактором збільшення розмірів тіла ссавців.

Відео дня

Як повідомляв OBOZREVATEL, учені знайшли новий спосіб лікування злоякісних пухлин, які не піддаються звичайній терапії.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки