У Львові виписали із лікарні пацієнта, якому першому в Україні пересадили легені. Відео

У Львові виписали із лікарні пацієнта, якому першому в Україні пересадили легені. Відео

У Львові додому з лікарні відправили пацієнта, якому вперше в Україні пересадили легені від посмертного донора. У хірургічній практиці дана трансплантація вважається однією з найважчих.

Як розповів ТСН, операцію 56-річному Віктору Бабію провели місяць тому у Львівській лікарні швидкої допомоги. Звідти чоловік зміг піти без кисневого апарату (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки)..

Журналісти розповіли, що Віктор довгі роки страждав на хронічну хворобу легенів. Він не міг самостійно дихати без додаткових пристроїв, а останні роки навіть не виходив надвір.

Проте близько місяця тому медики повідомили йому про можливу трансплантацію. На той час помер 54-річний чоловік від інсульту. Після деяких вагань родичі померлого дали згоду на трансплантацію легень.

Відео дня

Сама операція тривала 12 годин. Вже за шість годин після неї пацієнт зміг дихати самостійно, а наступного дня зробив перші кроки. Реабілітація із щоденними заняттями тривала близько місяця. Тепер Віктор зміг піти.

Однак йому доведеться дотримуватися низки обмежень, зокрема, берегтися від коронавірусу та довічно приймати ліки. Останні досить дорогі. Чоловікові фінансово допомогла міськрада. Далі Бабій розраховує на допомогу держави.

Також у планах врятованого зустрітися з родиною донора та подякувати їм.

Медики розповіли журналістам, що пересадка органу коштувала півтора мільйона гривень. Гроші зібрали лікарня та благодійники.

У Львівській лікарні швидкої допомоги зазначили, що на сьогодні у них у списку є 20 пацієнтів, яким необхідна пересадка легких, у тому числі й діти.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Болгарії українці брали участь у незаконній трансплантації органів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки