Українців атакують кліщі: як не заразитися небезпечною інфекцією

35,8 т.
Українців атакують кліщі: як не заразитися небезпечною інфекцією

Українці в літній сезон все частіше страждають від укусів кліщів, що переносять небезпечну інфекцію – бореліоз (хвороба Лайма).

Головний імунолог Києва Олег Назар в ефірі ObozTV розповів, як захиститися від укусів паразитів, і що робити тим, кого вже вкусив кліщ.

"Кліщі люблять чагарники і листяні дерева. У хвойному парку з кліщами спокійніше. Кліщ перебуває в траві і чагарниках. Кусають дітей або дорослих як правило в нижню частину тулуба. Потрібен одяг з довгим рукавом, довгі штани, ще й заправлені в шкарпетки. Бажаний світлий колір – на ньому видно кліща", – розповів лікар.

Відео дня

Читайте: У МОЗ пояснили, чому українці живуть менше за європейців

Назар рекомендував використовувати репеленти від комах: "Вони досить безпечні, ми можемо їх нанести перед виходом на прогулянку в парк". Після прогулянки треба оглянути на наявність кліщів волосяну частину голови, пахви, одяг, кінцівки.

При цьому лікар не радить використовувати репеленти, якщо на шкірі є подряпини або опіки – це може викликати роздратування і почервоніння.

Експерт також відкинув популярний народний метод витягування кліщів: "Маслом змащують, щоб він задихнувся – це нічого не дає. Краще звернутися у травмпункт до лікаря. Їх вчать діставати пінцетом".

За його словами, якщо людина вирішила дістати кліща самостійно, його необхідно витягувати обертовими рухами, а місце укусу потрібно обробити спиртовмісним розчином, щоб не дати інфекції поширитися.

Читайте: Вбиває більше, ніж війна: українців закликали відмовитися від популярного продукту

"Якщо кліща витягли, його треба скласти в баночку і віднести в санстанцію. Вони повинні перевірити його на наявність бореліозу. Якщо немає такої можливості – дивимося, чи буде кільцеподібна еритема. Типова ознака бореліозу – на другу-третю добу на місці укусу з'являється кільце, спочатку червоне, потім синіє. Якщо є – значить це дійсно бореліоз, хвороба Лайма", – розповів Назар.

"Якщо формується еритема, треба пройти курс антибіотикотерапії. Треба йти до інфекціоніста, вони прописують курс препаратів", – пояснив він.

Українців атакують кліщі: як не заразитися небезпечною інфекцією

Як писав OBOZREVATEL, хвороба Лайма є найпоширенішою інфекцією, яку переносять кліщі (приблизно 20% кліщів в Україні), рідше зустрічається енцефаліт. Якщо вчасно звернутися до лікаря, то після курсу антибіотиків людині нічого не загрожує.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки