Українців "косить" небезпечна інфекція: озвучені невтішні дані

334,0 т.
Українців 'косить' небезпечна інфекція: озвучені невтішні дані

З початку 2018 року в Україні на ботулізм захворіли вже 80 осіб, із них семеро померли.

Такі дані озвучили у Центрі громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України. Фахівці закликали українців не споживати в'ялену, солону і консервовану рибу, консерви або вироби з м'яса, якщо продукти перед вживанням не оброблялися термічно.

Ботулізм - це важке харчове отруєння, викликане споживанням продуктів, що містять ботулотоксини.

Читайте: Ягідний сезон розпочався: експерт розповіла, як убезпечити себе від ботулізму

Відео дня

Збудник хвороби розмножується в анаеробному стані (без доступу кисню) через неправильні умови зберігання або транспортування продуктів харчування.

За словами медиків, основними клінічними ознаками ботулізму є різні неврологічні розлади - порушення зору (двоїння або туман в очах), невиразність мови, утруднене ковтання, відчуття сухості в роті, м'язова слабкість.

У дітей симптоми ботулізму можуть виявлятися у вигляді апатії, відмови від їжі, тривалого плачу, а також м'язової слабкості.

Читайте: Ботулізм не тільки в рибі: лікар назвала найнебезпечніші продукти

Інкубаційний період може тривати від 2-3 годин до 10 днів.

Фахівці закликають при будь-яких із цих симптомів не затягувати, не займатися самолікуванням і терміново звернутися до найближчого медичного закладу.

Українців ''косить'' небезпечна інфекція: озвучені невтішні дані

Як повідомляв OBOZREVATEL, у липні поточного року була зафіксована нова смерть від ботулізму.

Дивіться відео по темі

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки