Україну сколихнула інфекція-вбивця: що потрібно знати

31,5 т.
Україну сколихнула інфекція-вбивця: що потрібно знати

Спалах кору в Україні переростає в епідемію. Ще однією складністю стало те, що вона збіглася із масовим поширенням грипу.

Так, оскільки початкові симптоми дуже схожі, більшість пропускає найважливіший період лікування. Що потрібно знати про інфекцію-вбивцю, дізнавався OBOZREVATEL.

Навіть медики визнають, що в перші декілька днів їх важко відрізнити навіть фахівцеві.

Україну сколихнула інфекція-вбивця: що потрібно знати
Відео дня

"Нежить, висока температура – все як під час грипу. Правда, у випадку кору можуть у роті з'явитися білясті плями, хоча деякі можуть сплутати їх із ангіною. І кон'юнктивіт. Висип може з'явитися пізніше", – пояснив доцент кафедри медуніверситету, дитячий лікар-інфекціоніст Віталій Євтушенко.

Також вірус кору може вражати й внутрішні органи. "Висипання відбуваються і на слизових оболонках внутрішніх органів. Вони можуть вражати кишечник, тому у людини може бути пронос і навіть щось схоже на дизентерію", – розповів лікар-інфекціоніст, професор Сергій Крамарєв.

Лікарі вважають, що кір можна лікувати і в домашніх умовах. "Якщо це не маленька дитина, якщо немає хронічних захворювань. Якщо у вас температура, ви її збиваєте і відчуваєте себе нормально, то можна хворобу лікувати й удома. Але лікар обов'язково повинен оглянути хворого та призначити лікування. Тому що висип може бути і за інших досить небезпечних хвороб", – сказав Євтушенко.

Україну сколихнула інфекція-вбивця: що потрібно знати

Більше про спалах кору в Україні й те, як із ним боротися, читайте в ексклюзиві OBOZREVATEL.

Нагадаємо:

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки