Ліки підвищення потенції можуть викликати сліпоту

3,4 т.
Ліки підвищення потенції можуть викликати сліпоту

Чоловіки, які регулярно приймали Віагру та інші популярні рецептурні ліки від еректильної дисфункції, частіше страждали від порушень зору, включаючи відшарування сітківки та сліпоту, як показало масштабне наукове дослідження.

За словами керівника дослідження Махьяра Етмінана з Медичного факультету Університету Британської Колумбії у Ванкувері (Канада), скориговані ризики небажаних явищ з боку очей були невеликими в абсолютному вираженні — 15,5 випадків на 10 000 осіб, повідомляє відомий медичний портал Medscape.

"Однак, - сказав він агентству Reuters Health, - враховуючи, що в США щомісяця продаються мільйони таких ліків, враховуючи їхню популярність, навіть невеликий ризик може призвести до того, що у значної кількості чоловіків виникне погіршення зору".

Відео дня

Інгібітори фосфодіестерази п'ятого типу, або PDE5I, є одним з найчастіше призначених класів ліків у США. У 2020 році лікарі США виписують на них близько 20 млн рецептів на місяць.

Як повідомляє JAMA Ophthalmology, М. Етмінан та його команда проаналізували історії хвороби 213 033 чоловіків, яким регулярно призначали Віагру та інші PDE5I у період з 2006 по 2020 рік.

Серед них у 1146 випадках було діагностовано одне з трьох несприятливих очних відхилень: серозне відшарування сітківки, ішемічна оптична нейропатія та оклюзія судин сітківки.

Середній вік чоловіків у обох групах був близько 65 років. Постійними користувачами були ті, хто отримував щонайменше один рецепт на PDE5I кожні три місяці.

Після зіставлення випадків з 4584 аналогічними випадками контролю у постійних користувачів препаратів проти імпотенції ризик відшарування сітківки та оптичної нейропатії був більш ніж удвічі вищим у порівнянні з тими, хто їх не приймав. Постійні користувачі також зазнавали підвищеного ризику оклюзії судин сітківки.

"Це серйозні захворювання, які загрожують зору і в деяких випадках викликають повну втрату зору", - сказав д-р Сідні Вулф, засновник і старший радник Public Citizen, некомерційної дослідницької групи в галузі охорони здоров'я у Вашингтоні (округ Колумбія).

У 2005 році Public Citizen звернулася до Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) з проханням попередити користувачів про ризики сліпоти, викликаної прийомом ліків, додавши попередження чорної скриньки до трьох доступних на той час PDE5I: віагра, сіаліс та левітра Незважаючи на те, що на той час було отримано 50 повідомлень про те, що чоловікам було поставлено діагноз "ішемічна оптична нейропатія" при використанні препаратів для лікування еректильної дисфункції, FDA відхилило петицію некомерційної організації.

Сьогодні інструкції FDA для PDE5I кажуть, що користувачі повинні бути обізнані з симптомами ішемічної оптичної нейропатії. Вона виникає, коли кров не може належним чином надходити до зорового нерву ока, що призводить до раптової втрати зору.

Але суперечки про те, чи PDE5I викликають втрату зору, продовжуються, йдеться в коментарі до дослідження. Дебати, які почалися невдовзі після того, як Віагра була вперше схвалена в 1998 році, зосереджені на факторах ризику побічних ефектів з боку очей, що перекриваються, і використання препаратів для лікування еректильної дисфункції.

Деякі з факторів ризику, що перекриваються, - гіпертонія, діабет, ішемічна хвороба серця і апное - були значно вищими серед пацієнтів, ніж у контрольній групі в новому дослідженні. Але, зваживши на ці фактори, результати нового дослідження "припускають, що використання PDE5I може бути пов'язане з серйозними очними побічними ефектами", — написали доктор Брайан Л. ВандерБік і Морін Дж. Магуайр з офтальмологічного відділення Пенсільванського університету.

"Чоловіки повинні знати про цей побічний ефект", - сказав Етмінан, фармакоепідеміолог.

Доктор Вулф, який не брав участі в новому дослідженні, назвав його "остаточним дослідженням", що пов'язує ліки проти імпотенції з проблемами зору. "Це настільки близько до причинно-наслідкових доказів, наскільки це можливо", - сказав він.

"Докази, які ми маємо, досить переконливі, щоб в інструкції, схваленій FDA, мало б бути попередження в рамці. Якби ми мали таке дослідження 17 років тому, наша петиція могла б бути задоволена", — сказав він.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки