Рак простати: 8 попереджувальних ознак

11,8 т.
Рак простати: 8 попереджувальних ознак

Рак передміхурової залози – один із найпоширеніших видів злоякісних новоутворень у чоловіків. Як розповів директор центру урологічної онкології клініки Клівленда, доктор медицини Крістофер Вес, у більшості людей з раком простати немає характерних ознак або симптомів, але є деякі зміни, які можна помітити. При ранній діагностиці ймовірність виживання висока, тому важливо знати попереджувальні ознаки хвороби та своєчасно звертатися до лікаря.

8 змін, які не можна ігнорувати

Рання стадія раку простати рідко викликає симптоми, але з прогресуванням хвороби можуть з'явитися певні ознаки. Лікар Вес попереджає, що ці симптоми не вказують однозначно на проблеми з простатою. Майже всі вони виникають з віком, у міру старіння організму. Але якщо одночасно з'являється кілька із зазначених симптомів, або є інші проблеми, варто відвідати уролога.

1. Утруднене сечовипускання

У більшості чоловіків з віком виникають проблеми із сечовипусканням, і зазвичай це не пов'язано з раком простати. Проте при виражених порушеннях сечовипускання рекомендується проконсультуватися з урологом.

Відео дня

Як показало недавнє дослідження, люди з гострою затримкою сечі з більшою ймовірністю будуть діагностовані з раком простати або сечовивідних шляхів у наступні місяці.

2. Часті позиви до сечовипускання

Пухлина простати може чинити тиск на сечовий міхур та уретру. У зв'язку з цим не слід залишати поза увагою часті, іноді й невідкладні позиви до сечовипускання, особливо у нічний час.

3. Болюче або пекуче сечовипускання

Болюче або пекуче сечовипускання, відоме як дизурія, найчастіше пов'язане з інфекцією сечовивідних шляхів. Але іноді це може бути ознакою карциноми передміхурової залози.

4. Кров у сечі

Ще одна можлива попереджувальна ознака раку простати – гематурія, або кров у сечі. Хоча це може бути пов'язано з іншими проблемами зі здоров'ям, включаючи інфекцію сечових шляхів, варто пройти обстеження.

5. Біль у простаті

Рідкісна, але рання ознака проблеми з простатою – незрозумілий біль у ділянці простати, особливо під час сну. Щоб провести диференціальну діагностику з інфекцією простати, слід пройти необхідні дослідження.

6. Втрата контролю над сечовим міхуром чи кишківником

Як нетримання сечі, так і нетримання калу можуть виникати з віком або пов'язані з іншими захворюваннями. Але це також може бути спричинено розвитком пухлинних процесів у простаті.

7. Проблеми з еякуляцією

Болюча еякуляція, зменшення обсягу еякуляції, неможливість зберегти ерекцію та гематоспермія (кров у насінній рідині) – всі ці симптоми можуть бути викликані як раком простати, так і іншими захворюваннями.

8. Біль чи оніміння

Карцинома простати в міру прогресування може викликати біль у попереку, стегнах або оніміння ніг або ступнів. У більшості випадків хвороба діагностується до появи цих ознак.

Як знизити ризик раку простати

Рак простати – серйозне захворювання. За словами доктора Веса, якщо рак простати діагностується до того, як він поширюється на інші частини тіла, близько 97% людей живуть не менше ніж п'ять років після постановки діагнозу.

Для раннього виявлення хвороби слід регулярно проходити обстеження. З метою профілактики рекомендується вести здоровий спосіб життя: відмовитись від куріння, займатися спортом, дотримуватися повноцінної дієти, підтримувати здорову вагу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки