"Вдвічі більше": стали відомі перші результати медреформи в Україні

27,6 т.
'Вдвічі більше': стали відомі перші результати медреформи в Україні

Запуск медичної реформи в Україні вже дає перші результати, зокрема підвищення зарплат лікарів.

Про це у Facebook написав член Громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я Євген Гончар, вказавши на приклад Немирівського центру первинної медично-санітарної допомоги.

За його словами, медзаклад отримав збільшене фінансування після підписання договору з Національною службою здоров'я України в "першу хвилю" договірної кампанії.

"Їхній колективний трудовий договір передбачає зарплату лікарів у 22% від нарахувань за підписані декларації. У свою чергу зарплата медичної сестри складає 60% від зарплати лікаря", - пояснив експерт.

Відео дня

Гончар також навів конкретний приклад зарплат лікарів Немирівського ЦПМСД за новими умовами: 11460 грн при 1450 підписаних деклараціях, і 5456 грн при 650 підписаних деклараціях, що, за його словами, "вдвічі більше, ніж було".

Він також нагадав, що розмір капітаційної ставки буде щороку збільшуватися в міру того, як лікарі "первинки" надаватимуть все більший обсяг медичних послуг.

"Також з часом будуть введені додаткові коефіціенти за досягнення різних цільових показників, наприклад, з вакцинації. Інвестиції в теплозбереження та покращення адміністрування закладом може збільшити відсоток, який іде на заробітну плату. Місцева влада може компенсувати закладу частину витрат, що також дозволить збільшити відсоток на зарплатню", - пояснив член Громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я.

"Але найголовніше в цій історії те, що вже просто зараз відбуваються зміни у свідомості лікарів та пацієнтів", - резюмував Гончар.

Нагадаємо, раніше OBOZREVATEL повідомляв про невдачі "першої хвилі" медреформи.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки