В Україні для вакцинації від грипу доступні три препарати: кому обов'язково потрібно зробити щеплення

В Україні для вакцинації від грипу доступні три препарати: кому обов'язково потрібно зробити щеплення

В Україну цього епідеміологічного сезону надійде понад 1 млн доз вакцин трьох препаратів від грипу. В обов'язковому порядку вакцинуватися від сезонного захворювання фахівці рекомендують літнім людям і вагітним жінкам.

Як повідомили в Центрі громадського здоров'я МОЗ України, в аптечні мережі країни вже почали надходити перші партії протигрипних вакцин. За словами медиків, ігнорувати вакцинацію від грипу не варто, оскільки він є високозаразним вірусним захворюванням із можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

Як зазначили у відомстві, цього року зробити щеплення від грипу громадянам запропонують: Ваксігрип Тетра (Франція) – 850 тис. доз; Інфлувак Тетра (Нідерланди) – 200 тис. доз; ДжіСі Флю Квадрівалент (Корея) – 200 тис. доз.

Відео дня

Зі свого боку, імунолог Борис Донський в інтерв'ю телеканалу Україна 24 порадив не відкладати вакцинацію на потім, а пройти її до початку спалаху захворювання. За його словами, обов'язковим таке щеплення повинно стати для літніх людей і вагітних жінок.

Донський зазначив, що можна робити два щеплення відразу – від коронавірусу і грипу.

"Ці щеплення одне на одного не впливають, їх можна поєднувати", – підкреслив лікар.

У МОЗ вважають, що вакцинацію від грипу повинні пройти: медики, лікарі, люди похилого, вагітні жінки та люди, що страждають хронічними захворюваннями.

Також у відомстві попередили, що грип багато в чому схожий на застуду, але має більш серйозні наслідки. Звертати увагу фахівці рекомендують на: кашель, головний біль, ломоту в м'язах, біль у горлі, температуру тіла, блювоту і понос. За цих симптомів у МОЗ радять негайно звернутися до лікаря.

"Самолікування може бути небезпечним", – попередили в Міністерстві охорони здоров'я.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені знайшли докази безпеки та ефективності одночасних щеплень відразу від грипу і коронавірусу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки