В Україні розгорівся скандал навколо МОЗ через тяжкохворих дітей: з'явилися нові подробиці

17,4 т.
В Україні розгорівся скандал навколо МОЗ через тяжкохворих дітей: з'явилися нові подробиці

Міністерство охорони здоров'я України хоче загасити "пожежу" з лікуванням тяжкохворих дітей, але на це немає коштів.

Про це в коментарі "Обозревателю" заявив член комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, народний депутат від фракції Блоку Петра Порошенка Костянтин Яринич.

"Наш комітет неодноразово піднімав питання перед Міністерством охорони здоров'я про необхідність збільшення фінансування програми лікування дітей за межами України. Але, на жаль, ми так і не отримали відображення цього процесу в Державному бюджеті на поточний рік. Наскільки я знаю, Міністерство охорони здоров'я не лобіювало це питання перед Кабміном, коли розглядався Держбюджет", - заявив він.

Відео дня

Хоча комітет, з його слів, давав конкретні рекомендації МОЗ.

"Адже на практиці в минулому році у нас не було фінансової можливості пролікувати навіть тих хворих, яким уже пообіцяли, умовно кажучи, таке лікування за кордоном. Так, з 100% тільки 70% таких хворих в минулому році отримали таке лікування. А 30%, по суті, так і залишаються без допомоги ", - підкреслив він.

Нардеп вважає, що щоб уникнути повторення скандальних ситуацій, коли українським тяжкохворим дітям відмовляють в лікуванні за межами України в останній момент, необхідно всередині країни добудувати "Охматдет" і створити Центр пересадки кісткового мозку при Інституті раку.

"Або ж ми і далі будемо постійно боротися за кожного хворого, вибиваючи гроші. Але, на жаль, Міністерство охорони здоров'я поки що не приділяє належної уваги цьому. Зокрема, будівництву "Охматдета" і створення центру на базі Інституту раку. Оскільки, на мій погляд, неправильно йти шляхом постійного лікування за кордоном. Потрібно в Україні створювати такі умови. Поки це не буде вирішено, будуть виникати не просто медичні, а вже політичні проблеми відсутності коштів на лікування таких хворих", - вважає він.

Член профільного комітету вважає, що якби в бюджеті були закладені необхідні кошти, то "ці конкретні діти були б проліковані. Але якщо це вчасно не зроблено, то Міністерство охорони здоров'я не сидить же постійно на грошах, думаючи: "Цьому дам, а цьому - не дам". Просто міністерство втратило час, за яке ці кошти повинні були бути виділені. А зараз саме міністерство виявилося в тупиковій ситуації. Можливо, саме міністерство і хоче зараз погасити цю пожежу, але коштів для цього немає", - додав він.

Яринич впевнений, що бюджетних коштів для лікування важкохворих за межами України ніколи не буде вистачати. Тому потрібно йти шляхом розвитку власної системи медицини.

"І на 2018 рік цих коштів теж не вистачить. Не думаю, що без змін до бюджету ми зможемо якось виправити ситуацію на даний момент", - визнав він.

Як повідомляв "Обозреватель", навколо МОЗ розгорівся скандал через відмову оплачувати лікування двох тяжкохворих дітей в одній з іспанських клінік.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки