МоваЯзык

/ Новини здоров'я

В Україну прийшла нова смертельна хвороба: як захиститися

Які є методи лікування та профілактики небезпечної інфекційної хвороби - лістеріозу, від якого вже помер перший у 2018 році українець? Кому потрібно бути насторожі? Як передається смертельне захворювання? Читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Що таке лістеріоз

Лістеріоз - це інфекційна хвороба, що викликається бактерією Listeria monocytogenes. Це одна з найважчих хвороб харчового походження. Вона важко протікає і часто призводить до летального результату. У Європі від цього захворювання вже загинули 10 осіб. Спалахи були зареєстровані в Австрії, Данії, Фінляндії, Швеції та Великобританії.

Хоча випадків захворювання небагато (до 10 хворих на 1 мільйон осіб), ця інфекція становить значну проблему через високу смертність.

Збудники лістеріозу широко поширені у природі - їх можна виявити у грунті, воді та шлунково-кишковому тракті тварин.

Найчастіше бактерії виявляють у продуктах, які можна довго зберігати в холодильнику та не піддавалися тепловій обробці. До харчових продуктів високого ризику входять м'ясні напівфабрикати і готові до вживання м'ясні продукти, м'які сири та рибна продукція холодного копчення.

Дивіться відео на тему

Форми захворювання і симптоми

У лістеріозу є дві форми - неінвазивна та інвазивна.

Перша - легка, розвивається здебільшого у здорових людей. Симптоми включають діарею, підвищену температуру, головний біль і м'язові болі. Інкубаційний період неінвазивної форми триває кілька днів. А виникає вона у зв'язку зі споживанням харчових продуктів, що містять бактерії Listeria monocytogenes у великих кількостях.

Друга, інвазивна форма лістеріозу, є більш важкою і характеризується високою смертністю серед хворих - 20-30%. Симптоми включають підвищену температуру, м'язові болі, септицемію і менінгіт. Інкубаційний період триває від 1-2 тижнів до 90 днів.

До зони ризику найчастіше потрапляють вагітні жінки, пацієнти, які отримують лікування у зв'язку із раком, СНІДом та пересадкою органів, літні люди та немовлята.

Діагностування захворювання

Початковий діагноз лістеріозу визначається на основі клінічних симптомів і виявлення бактерій у мазках, взятих із крові, спинномозкової рідини, меконію новонароджених, а також фекалій, блювотних мас, харчових продуктів або корму тварин.

Як лікувати

Лістеріоз, діагностований на ранніх стадіях, можна лікувати. Для лікування важких симптомів, таких як менінгіт, використовуються антибіотики. У разі інфекції під час вагітності негайний прийом антибіотиків дозволяє запобігти інфікуванню плоду або новонародженого.

Як попередити

Ефективним методом боротьби зі збудником інфекції вважається теплова обробка продуктів перед їхнім вживанням. Проте лікарі рекомендують уникати споживання молочних продуктів, приготованих із непастеризованого молока; м'ясних напівфабрикатів і готових до вживання м'ясних продуктів, а також морських продуктів холодного копчення.

Також лікарі радять уважно читати інформацію про термін придатності і температуру зберігання, зазначену на упаковці.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Ексклюзив" на сайті "OBOZREVATEL".

Місце
1
Коментарі
29
6
Смішно
10
Цікаво
45
Сумно
4
Треш

Блоги медицини