Звичний для всіх продукт може підвищувати ризик раку: дослідження

Звичний для всіх продукт може підвищувати ризик раку: дослідження

Звичні продукти харчування, серед яких сіль, можуть підвищувати ризик виникнення онкозахворювань. Дослідження, у якому спостерігали за 40 000 японців протягом 11 років, показало, що сіль впливає на ризик розвитку раку шлунка.

Группа з Науково-дослідного інституту Національного онкологічного центру переглянула анкети з описом дієтичних звичок усіх учасників, пише Еxpress. В результаті було виявлено близько 500 випадків раку шлунка. Подвоєння ризику відбулося серед любителів солі, які, за оцінками, споживали від 12 до 15 грамів на день.

Керівник дослідження Шоічіро Цугане уточнив: "На додаток до споживання солі наше дослідження також показує, що куріння та низьке споживання фруктів та овочів збільшує ризик раку шлунка, особливо у чоловіків".

Відео дня
Звичний для всіх продукт може підвищувати ризик раку: дослідження

Тім Кей, епідеміолог із Cancer Research UK, додав, що особливо сильно на ризик раку шлунка впливають маринади та солона риба.

Крім того, сіль у поєднанні з іншими факторами може спровокувати серцево-судинні захворювання, такі як високий кров'яний тиск, хвороби серця та інсульт. Лікарі пояснюють це тим, що сіль викликає зневоднення, що змушує серце працювати з більшим навантаженням.

Примітно, що зв'язок між ризиком раку шлунка та вживанням солі помітили ще у 2012 році, тоді Світовий фонд дослідження раку закликав скоротити вживання продуктів із вмістом цього компоненту. Прозвучали навіть дані, що кожен сьомий випадок хвороби у Великій Британії можна було б запобігти шляхом контролю за кількістю з'їденої солі. Натомість фахівці рекомендували їсти більше свіжих овочів та фруктів.

Зазначимо, що рак шлунка зайняв шосте місце серед найбільш поширених видів раку у світі в 2020 році, це близько 1,09 мільйона діагнозів. Перші симптоми раку шлунка включають стійкий розлад шлунка, печію, застій газів та часту відрижку.

Як повідомляв OBOZREVATEL, голова британської асоціації боротьби з раком легень Роберт Рінтул пояснив, як можна зрозуміти, що у людини рак легень, а не коронавірус.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки