Вчені розкрили таємницю людського мозку

22,1 т.
мозок

Нейробіологи Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені знайшли в мозку джерело людської свідомості.

Як передає "Лента.ру", вчені ідентифікували нейрони, які відповідають за усвідомлення візуальної інформації та створення зорового образу.

Домогтися цього їм вдалося завдяки психологічному феномену бінокулярного суперництва, яке виникає, коли очі передають до мозоку абсолютно різну візуальну інформацію.

Читайте: Медики назвали страву, яка омолоджує мозок

Найчастіше мозок людини для свідомості повноцінного зорового образу поєднує одне з одним сигнали, які надходять від обох очей. Однак у тому випадку, якщо одне око бачить зображення, яке ніяк не співвідноситься з тим, що бачить інше око, виникає ситуація, коли людина поперемінно бачить то один, то інший образ. У цьому випадку "зайва" інформація просто придушується, не доходячи до нашої свідомості.

Щоб визначити, які нейрони в корі великих півкуль відповідають за перемикання сприйняття з однієї картинки на іншу, вчені провели експеримент із дев'ятьма добровольцями.

У їх мозок були імплантовані електроди для реєстрації активності певних областей центральної нервової системи. Людям давали подивитися на ряд зображень, при цьому були визначені малюнки, що викликали відповідь у нейронах медіальної поверхні скроневої кори, і ті, що не приводили до такої реакції. Із зображень були складені пари, кожна з яких включала малюнки обох типів.

Читайте: Бережіть мозок: Супрун застерегла від небезпечної хвороби

Під час тесту перед очима добровольців була розміщена пара картинок таким чином, щоб виникло бінокулярне суперництво. Пацієнти натискали кнопки, відзначаючи, яке з двох зображень вони бачать, скільки тривало таке сприйняття та коли відбувалося перемикання сприйняття з одного малюнка на іншій. Кожна сесія, під час якої учасникам демонструвалася одна пара малюнків, тривала 90-120 секунд, а між зображеннями відбувалося від 21 до 68 переходів.

Ученим вдалося виявити окремі нейрони, що специфічно реагують на те чи інше зображення. При цьому включення або виключення цих клітин, розташованих у передній поясній корі великих півкуль і в преддодатковій моторній корі (pre-SMA) відбувалося не тільки в сам момент візуального переходу, а й за цілих дві секунди до нього. У скроневій частці реакція нейронів передувала натисканню кнопки приблизно на одну секунду.

Результати довели, що у формуванні людської свідомості важливу роль відіграють нейронні мережі, що охоплюють скроневу і лобову частки великих півкуль мозку та беруть участь у підсвідомих процесах.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що в тілі людини знайшли другий мозок.