У тілі людини знайшли другий мозок

26,8 т.
У тілі людини знайшли другий мозок

В Австралії вчені з'ясували, що в людському організмі знаходиться "другий мозок".

Як пише Science Alert, він розташовується в кишечнику, і австралійські вчені змогли зрозуміти принцип його роботи.

Ентеральна (кишкова. - ред.) нервова система (ЕНС) складається з багатьох мільйонів нейронів, що регулюють роботу шлунково-кишкового тракту. Вона периферійна і працює автономно від центральної (ЦНС), що складається з мозку і спинного мозку.

У тілі людини знайшли другий мозок
Відео дня

"Це насправді сам собі мозок", - заявив професор Університету Флиндерса Нік Спенсер, додавши, що ЕНС можна назвати і "першим мозком", оскільки ця система з'явилася раніше ЦНС в ході еволюції.

Фахівці проаналізували електричні імпульси в нейронах товстої кишки мишей і з'ясували, що ЕНС синхронно задіє збуджуючі і гальмуючі нейрони, які провокують скорочення м'язів в кишечнику.

Як стверджують автори дослідження, раніше науці було невідомо, що мільйони клітин ЕНС одночасно генерують електричні імпульси.

Як повідомляв OBOZREVATEL, низькі дози триоксиду миш'яку змушують відступити одну з різновидів раку крові.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки