Вчені знайшли спосіб "стирати" спогади: що показали експерименти на тваринах
Японські вчені розробили оптичний пристрій, що дозволяє с тирати спогади з мозку. Досліди провели на мишах, і вони забули, що пам'ятали напередодні.
Як сказано в дослідженні вчених з університету Кіото (Японія), опублікованому в Science, процес переходу інформації з короткочасної пам'яті в довготривалу називається консолідацією. Саме вплив на цей процес допоміг дослідникам розірвати ланцюжок передачі спогадів.
В ході експерименту гризуни отримували нове завдання, виконували його, а піддавшись оптичному впливу спеціального пристрою, повністю втрачали спогади про те, що відбувалося з ними напередодні.
Як пояснили фахівці за допомогою світлового випромінювання, ними було зруйновано білок, який у консолідації відповідає за "перенесення" короткочасної пам'яті в довгострокову.
У статті зазначено, що мишей опромінювали двічі – відразу після того, як вони вивчали нове завдання і під час сну. У результаті миші забули те, чого навчилися.
Вчені зазначили, що таким чином блокувати спогади можна вибірково.
Пам'ять – здатність живого організму до відтворення минулого досвіду або іншими словами здатність мозку утримувати і добровільно відновлювати інформацію.
Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені з'ясували, чому у тих, хто переніс коронавірус, погіршується пам'ять.