Вчені знайшли спосіб "стирати" спогади: що показали експерименти на тваринах

Вчені знайшли спосіб 'стирати' спогади: що показали експерименти на тваринах

Японські вчені розробили оптичний пристрій, що дозволяє с тирати спогади з мозку. Досліди провели на мишах, і вони забули, що пам'ятали напередодні.

Як сказано в дослідженні вчених з університету Кіото (Японія), опублікованому в Science, процес переходу інформації з короткочасної пам'яті в довготривалу називається консолідацією. Саме вплив на цей процес допоміг дослідникам розірвати ланцюжок передачі спогадів.

В ході експерименту гризуни отримували нове завдання, виконували його, а піддавшись оптичному впливу спеціального пристрою, повністю втрачали спогади про те, що відбувалося з ними напередодні.

Відео дня

Як пояснили фахівці за допомогою світлового випромінювання, ними було зруйновано білок, який у консолідації відповідає за "перенесення" короткочасної пам'яті в довгострокову.

У статті зазначено, що мишей опромінювали двічі – відразу після того, як вони вивчали нове завдання і під час сну. У результаті миші забули те, чого навчилися.

Вчені зазначили, що таким чином блокувати спогади можна вибірково.

Пам'ять – здатність живого організму до відтворення минулого досвіду або іншими словами здатність мозку утримувати і добровільно відновлювати інформацію.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені з'ясували, чому у тих, хто переніс коронавірус, погіршується пам'ять.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки