"Вдома він перестав дихати": сповідь мами недоношеної дитини
Кожна десята дитина на Землі народжується раніше терміну. Їх називають поспішайками - тих, хто народжується раніше терміну. Напевно, у кожного в родині або сім'ї знайомих є приклади таких діток. Взагалі-то це і не дивно: кожна десята дитина на Землі поспішає з'явитися на світ раніше. На честь таких крихіток 17 листопада весь світ відзначає Міжнародний день недоношених дітей.
"Моєму малюку було важко дихати, його довгий час не могли зняти з апарату. Знімали - і він переставав дихати. Йому робили переливання крові - сам він не справлявся. Я молилася увесь час".
Тетяна Константинова поділилася з читачами "Обозревателя" історією, що дзвенить болем і невимовним щастям. Впевнені, її досвід допоможе всім батькам. Далі - від першої особи.
Читайте: Вчені з'ясували, чому дитина може народитися недоношеною
Моя вагітність проходила чудово, я була дуже натхненна, життєрадісна, активна. Працювала, займалася спортом, танцями, відвідувала театри, вела дуже активний спосіб життя. За весь час у мене не було ні токсикозу, ні патологій. У квітні 2012 року у мене трапилися передчасні пологи, на 27 тижні гестаційного терміну. Мабуть, моєму малюкові вже дуже хотілося скоріше побачити мене і цей чарівний світ.
За тиждень до пологів почався тонус і мене поклали в лікарню на збереження. Але лікарі сказали, що у мене потекли води, і цей процес незворотний, і я скоро буду народжувати.
Що відчуває жінка в цей момент? Дуже сильний страх не за себе, а за дитину. Адже в нас закладено реалізуватися через материнство. Я зібралася і зрозуміла, що повинна постаратися і подумки послати малюкові впевненість, що я з ним, що все буде добре; що я зроблю все можливе і неможливе, щоб ти народився на цей світ і був здоровим, сильним, успішним!
Так народився Микита вагою 920 грамів і зростом 33 сантиметри. Я молилася кожен день і просила Господа Бога зберегти його на благо всім. Мій малюк народився на велике свято Пасхи о 6 ранку. Лікарі, акушери, священики мені сказали, що він буде жити, оскільки він благословенний Господом Богом. І це виявилося правдою.
Він не міг самостійно дихати, оскільки його легені не розкрилися і його підключили до штучного апарату вентиляції легенів.
За весь час я дозволила собі один раз заплакати. Це був момент, коли я поїхала з пологового будинку без малюка. Я їхала в машині, а сльози градом котилися по всьому тілу. Мені дозволяли тільки раз у день приїжджати в реанімацію і привозити молочко.
Через тиждень мого сина перевели в клінічну лікарню у відділення реанімації, де провели цілий місяць під невсипущим контролем і турботою справжніх Лікарів і Медсестер.
Два рази на тиждень ми могли перебувати з малюком, я могла його брати на ручки, говорити з ним, давати йому своє тепло і підтримку. Брати його маленьку ручку, гладити, допомагати йому. Мама для малюка - це цілий Всесвіт.
Моєму малюку було важко дихати, його довгий час не могли зняти з апарату. Знімали - і він переставав дихати. Йому робили переливання крові, оскільки він не справлявся. Я молилася увесь час.
І мої молитви не були залишені без уваги. Його зняли з апарату штучної вентиляції і нас перевели на виходжування в інше відділення. Там уже я була з ним. Я практично місяць не спала. Я доглядала за своїм малюком, і це для мене була місія №1. Подруга привезла записи інструментальної музики - Баха, Моцарта, Шопена. Я ставила приймач поруч із малям, і він слухав. Він реагував на музику, любов до якої він зберіг дотепер. Він просто обожнює музику!
Читайте: Вчені з'ясували, в якому віці недоношені діти наздоганяють своїх однолітків
Він почав набирати вагу. Нам потрібно було набрати 2 кг і нас могли виписати додому. Я чекала цього моменту, як ніколи. І прийшов цей день. Нас виписали 23 червня 2012 року, а народила я 15 квітня 2012 року.
Я народила 15 квітня 2012 року, а 23 червня, коли ми набрали необхідні 2 кг, нас виписали. Це був теплий день, чудова погода - ми з малюком покинули стіни лікарні.
Приїхавши додому, він перестав дихати. Благо, мене навчили реанімувати, натискаючи на больові точки, запускати дихання. До приїзду швидкої я впоралася сама. Я згадую, як рідні втратили дар мови і не знали, що робити. А мені ніколи було думати. Мама для своєї дитини може зробити неможливе! Завдяки нашому тандему ми вижили. Та не просто вижили - зміцніли, розправили крила!
Рік ми спостерігалися у всіх лікарів, які не виявили жодної патології. Він пішов, почав говорити, розвиватися швидше за дітей, народжених у строк. Мій малюк пішов у садок у 2,5 року.
У 5 років він говорить англійською мовою, читає, відвідує секції айкідо, театральну студію, катається на коні, займається вокалом, ходить на плавання. Зараз він важить 24 кг, він мені по груди, хоча зріст у мене 172 см. А був... 33см і 920 грамів.
Хто такі поспішайки, розповідає голова Асоціації батьків передчасно народжених дітей "Ранні пташки" Олександра Балясна.
{"id":"hseJ-SeiIYU","startTime":165}Я хочу звернутися до батьків, у кого народилися або народяться поспішайки.
Давайте вашому малюкові максимально багато тепла, турботи, підтримки. Годуйте його грудьми, адже грудне вигодовування для малюка - як ліки від усіх хвороб, і через молоко матері ви передаєте свою енергію і тепло. Вірте в щасливий кінець. І він настане! Ніколи не опускайте руки. Руками можна створити багато добра. І найголовніше - вони є у кожного.
Я бажаю батькам сил і натхнення, малюкам - міцного здоров'я, віри в світле щасливе майбутнє. Діти, народжені передчасно, як ангели. Вони вразливі, і тільки в наших силах їх обігріти, врятувати, дати крила.
PS Хочу висловити подяку своїй сім'ї, моїм близьким людям, друзям за тепло, підтримку в найважчі для мене моменти в житті. Люблю вас!